Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kimdir?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kimdir?

Mark Elliot Zuckerberg, diş hekimi baba ve psikolog annesinin tek çocuğu olarak 1984te dünyaya geldi. ilk programını 10 yaşındayken yazdı. Lisedeki başarılı notlarıyla Abdnin en saygın üniversitelerinden harvarda girdi.

ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. sitede harvard;;daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti.

veri tabanını hacklediği ortaya çıkan zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. harvardlı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan facebooku kurdu. facebook, 18 ayda abdnin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince, yatırımcılarından ilgisini çekti. zuckerberg, yatırımcılarla bir akşam yemeğinde buluştuğunda yaşı küçük olduğundan alkol bile içemediğinden, gece boyunca gazoz içti. 18 ay önce kurduğu sitenin bir bölümünü wall street yatırımcılara 60 milyon dolara sattı.
dünya çapında 2 bin 200 üniversite, 22 bin lise ve 2 bin şirketin buluştuğu facebook, şu anda 13 milyon üyesiyle dünyanın en çok ziyaret edilen 7nci sitesi. 22 yaşındaki zuckerberg, bilgisayar endüstrisinin yeni bill gatesi olarak nitelendiriliyor.

etiketler:, ,
,facebook kim kurdu, facebookun kurucusu kimdir, facebookun kurucusu kim, facebook\un kurucusu kimdir, facebook\un kurucusu kim 24 Ekim 2007
64.968 okunma

Facebook Sayfası

66 Yorum Yapılmış

 1. Mark Zuckerberg Benim beyler..Soruları alayım.

 2. arkadaşlar yabancıların yaptıgı seylerde uye olmak artık bıtmeli yeni site kuruluyo facebokk a ada bın basacak tum dunya capında konusulacak cok yakında ………..

 3. kapatın hemen faceboku yoksa ben kapatırım

 4. insan olan filmini izler ne neyiş anlar sosyal ağ filmin ismi oscara bile aday yuh be ne biçim netcisiniz

 5. ADAMIN ADI YABANCI : BUYRUN SORULARI ALALIM DIYO :D LAN BARI YALAN ATACAKSANIZ GUZEL ATIN :) AHMAKLAR :) )ALLAHIM AKIL VER ŞUNLARA … . . . ..

 6. Mark Zuckerberg KurmusTur Arkaslar Kızlar Dan Bi pok Olmas OnLar Bisi Kuramarz :D

 7. VAY BE HELAL OLSUN.. Tasarımda iyi para war…

 8. yoook yaaaaaa neymişte ablasının sınıf arkadasıymış senin ablanın sınıf arkadasıysa bnm askerlik arkadasım hatta ne askerlik arkadası babam o bnm babam adam faceyı kuruo neymiş ablasının sınıf arkadasıymıs yeme be bizi yoksa yeriz seni

 9. bende mark la arkadaştım knk tı benim yhaaaaaaaaaaaaaa

 10. FACEBOOK’U KİMİN KURDUĞUNU ÇOK MERAK EDEN {The Social Network} izlesin facebookun nasıl kurulduğunu anlatan bir film hem MARK ZUCKENBERG’ide biraz tanımış olursunuz.ZÜbeyde gibi şahışlarında ortaya salladığı yalan dolma şeylere inanmayın.Adam film yapmış siz burda tartışıyosunuz… :)

 11. zübeyde sana nasıl bir ley gösterdilerde facebooku arkadaşının ablasının kurduğuna inandın çok merak ediyorum valla bu kadar cahil olma ya ..

 12. Mark Zuckerberg’i ben kurdum.

 13. napmış ablasımı kumuşş bende kurdum şaka yapmıyom banada gelsinler hem liseyide beraber okuduk hatırlamadımmı puhaaaaaa:D:D:D:D:D :D

 14. harbiden aferin lan

 15. arkadaşlar facebooku bulan kişiyi öğrenmek istiyorsanız tartışmasız sosyal ağ filmini izleyin ve gerçekleri anlattıgını gorun

  saygılar…

 16. nice