40 Yaş Üstü Kadınlar ve Teknoloji

Birçok 40 yaş üstü kadın birkaç yıl önce pek bilgisayarlardan anlamazdı. Elbette ki e-posta alıp gönderebilir, fotoğraf bile paylaşabilirlerdi internetten. Ancak yeni teknolojileri anlamaya gelince mesele sosyal ağları bağlantıları kurmak için kullanmak gibi bir fikri birçoğunun yoktu.

Ancak bu 40 yaş üstü kadınlar ne var ki zamanı çok çabuk yakaladı. Dünya çapında bugün kadınlar sosyal ağ teknolojilerinde rekorlar kırıyor, fabulously40.com’un bu trendi patlarcasına büyümesi başlattı. Kadınların günlük yaşamına bu fenomenin entegre olmuş olmasını görmek ilginçtir.
İşe bir sabah giderken, cep telefonunuzu evde, ya da arabanızda bırakmayı deneyin. Ancak spor salonuna bile gidiyor olsanız hayatınıza ne kadar girdiğini fark edeceksiniz.
Çevrenizde bulunan bütün kadınlar sms yazıp, e-posta yollayıp aynı anda terleyip eksiz hareketleri yapmaya devam ederler. Bilindiği üzere forma bu şekilde girmeye çalışmak biraz risklidir. Mesela, cep telefonuyla konulmaya dalan bir kişi kendini kaptırırsa çalıştığı alette dengesini kaybedip, tepe taklak gidebilir.

Kendinizi her türlü teknoloji aletlerinden arınarak kurtarın, işinizi zihniniz daha iyi olacaktır ve aldığınız bilgiler hafızanızda daha kalıcı olacaktır. Mesela ben bunları yaptıktan sonra çok başarılı olan bazı insanlardan pazarlama konusunda bilgi ve tavsiye aldım ancak birden bu bilgi ve tavsiyeler geri gitti.
Çok değerli tavsiyeleri olsa da günü artık geçmiş şeylerdi

kadınlar ve teknoloji

ve son trend üzerinden ellerini çekmeyen daha genç sosyologdan aldığım tavsiyelere de uymuyor.
Örneğin Jenn Van Grove, Mashable.com editörlerinden kısa bir seansta, twitter 101’in temellerini bize anlattı ve bu aletle ustalaşınca neleri götürebileceğini belirtti. Twitter’in kabiliyetlerine tüm dinleyiciler şaşıp kaldılar ve bilgiyi büyük bir hızla sanal ortamda yaymaya başladılar. Önemsiz bir bilgiden tutun da ortalığı sallayan bilgiye kadar en iyi her şey Twitter’la yayılır. Kısacası Twitter’la ilgili birçok bilinmeyen bilgiyi sundu.
Aldığım tüm bilgileri bu sabah boyunca tekrar değerlendirdim. Şüphesiz ki zaman durmadan değişiyor ve şimdi çocuklarımız ve dostlarımız;uzmanlar. Ancak konu pazarlama, teknoloji ve modayı takip etmek olunca can kulağıyla onları dinlemek de fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.