8 Adımda Çekici Görünmenin Püf Noktaları

cekici-gorunmekÇekici olmak ve çekici görünmek için ne yapmalı? Çekici görünmek için gün içinde yapmanız gereken bir bakım programı vermek istiyoruz.

Saat 07:00 – Güne 10 dakikalık hafif egzersizle zinde başlayın
Kollarınızı ve bacaklarınızı yatağınızda yatarken iyice gerip kaslarınızı çalıştırmaya başlayın. Daha sonra durduğunuz yerde hareketli müziklerle koşun. Elinize, kollar ve göğsünü çalıştırmak için iki ağırlık alın. 20 kez göğüs hizasına kaldırıp, kollarınızı açıp, kapayın.

Saat 07:30 – Bakımlı saçlar için beş dakika
Saç tipinize uygun bir kremi duş alırken kullanın. Saçlarınızın daha iyi şekil alması için ve bakım sağlayacağı için bakım kremleri kullanılmalıdır. Hacim veren kremler, özellikle ince saçlar için sabahları saçlarını daha rahat ve kolay şekle sokmak için birebir yardımcı olacaktır.

Saat 07:45 – Hızlı yardımcılarınız cilt maskeleri
Cildinizin mat ve cansız göründüğünü sabah kalktığınızda fark edersiniz. Hızlı yüz maskelerinden bunun için faydalanabilirsiniz. Genelde bu ürünler hızlı ve pratik uygulama şekillerine sahiptir.

Saat 20:00 – Buğu ile derin temizlik
Buğu banyosu, yoğun bir günün ardından cildinizi nemlendirmenin en iyi yoludur. Cildinizi buhar, derinlemesine temizleyerek gözeneklerin açılıp, gece bakımından daha verimli olmasını sağlar. Sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gül yağını buğu banyosu için dökün. Bir havlu ile başınızı örtüp, iki dakika bekleyin. Daha sonra kreminizi uygulayın.

Saat 20:15 – Kaşlarınızı yatmadan önce alın
Öğlen saat 12:00 aslında kaşlarınızı almak için en uygun zamandır. Kaş alma işlemlerinde en az acı bu saatte hissedilir. Yine de siz akşam saatini tercih edin. Cildiniz böylece gece boyunca dinlenir ve şişkinlikler iner. Bir göz kısmınızı gererek kaşlarınızı almayı unutmayın. Buzdolabında beklettiğiniz göz kremini işlemden sonra uygulamak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Saat 21:00 – Hızlı bir bakım ayaklarınızı rahatlatır
5 dakika ılık sabunlu suda ayaklarınızı bekletin. Topuk taşı ile ardından sertlikleri giderin. Tırnak diplerindeki derileri geriye itin. Bir havlu ile ayaklarınızı kuruladıktan sonra kremleyip, çorap giyin.

Saat 21:30 – Güzellik uykusu için kendinize masaj yapın
Stresli bir günün ardından boyun ağrıları çekiyorsanız masaja ihtiyacınız var demektir. Birkaç damla lavanta yağını boyun ve omuzlarınıza damlattıktan sonra masaj yapın. Kendinize masaj yapmanızı masaj aletleri de kolaylaştıracaktır. 15 dakika boyunca masajın ardından küvette yatın. 37 derece en uygun ısı olduğundan suyun daha fazla sıcak olmamasına dikkat edin. Yatmadan evvel vücudunuz gevşer ve rahatlamış olursunuz. Küvetiniz yoksa aynı etkiyi ılık bir duşta verecektir. Bir bardak ılık sütü yatmadan evvel içmek rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Rezene çayını da uyku problemi olanlar içebilir.

cekici gorunmenin puf noktalari, cekici olmanin puf noktalari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.