Allık Nasıl Kullanılır? Allık Sürmenin Püf Noktaları

allık nasıl sürülürBu yazımızda sizlere, allık nasıl sürülür, allık nasıl kullanılır; ve allık nasıl sürülmeli gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de allık sürmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hep birlikte bakalım: allık nasıl sürülür; allık nasıl kullanılır; allık nasıl sürülmeli? İşte allık sürmenin püf noktaları:

Allık Sürmenin Püf Noktaları
Allık nasıl kullanılır sorusunun ilk yanıtını, kullanacağınız allığın rengini belirlemekle bulmanız gerekmektedir. Ten renginize bakın, eğer esmerseniz, sizin için toprak rengi, ve tonları uygun olacaktır.

Buğday benizli ya da kumralsanız, sürmeniz gereken allık rengi pembedir. Yok ben açık tenliyim; ya da sarışınım derseniz, o zaman da şeftali tonlarını denemenizi öneririz.

Allık nasıl sürülür sorusunun yanıtları arasında, allık fırçasını doğru kullanmanızın önemi çok büyüktür. Allık fırçası hafif hareketlerle yüzde yürütülürken, hareket şeklinin de aşağıdan yukarıya doğru olması gerekmektedir.

Allık sürmenin püf noktalarını, doğal görünmek için arıyoranız, ve allık sürdüğünüzün belli olmasını istemiyor, yüzünüzün hafif doğal görünmesini istiyorsanız, allık fırçasını yüzünüze çok fazla bastırmadan allık sürüm işlemini gerçekleştirmeli; ve bu sırada da yuvarlak hareketler uygulamalısınız.

Allık sürme işlemi sırasında, yüzünün elmacık kemiklerini ön plana çıkartmak isteyen kişilerin yapmaları gereken şey, allık fırçasını, yüzün ortasından şakaklara doğru hareket ettirmek olacaktır.

Allık sürmenin püf noktalarını merak edenler bilmelidirler ki, allık rengi ile ruj renginin uyumlu olması çok önemlidir.

Makyaj sırasında yüzünüzü uzun, ve ince göstermeniz de mümkün. Bunun için allık nasıl kullanılır sorusunun yanıtında, allık fırçası ile, bir C harfi çizmeniz gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

Yüz şekli oval olan kişiler, makyaj sırasında, allıklarını, elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru uygulamalıdırlar. Eğer kişilerin yüz şekilleri geniş ise, bu durumda yine allık elmacık kemiklerinden şakaklara doğru, fakat, V şekli verilerek hareket ettirilmelidir. Köşeli yüz şekline sahip olanlar, allıklarını sadece elmacık kemiklerine uygulamalıdırlar, ve allık fırçasının hareketleri de yumuşak, ve yuvarlak olmalıdır. Yüz şekli yuvarlak olanların allık sürümüne elmacık kemiklerinin altından başlamaları, ve şakaklarına doğru da uygulamalıdırlar. Son olarak da allıklarını şakaklarının üzerine de sürmeleri gerekmektedir.

Siz eğer ki sürekli aynı allık rengini kullanmıyorsanız, allık fırçanızı her kullanımdan sonra temizlemeyi ihmal etmemelisiniz; aksi halde allık renkleri ne yazık ki birbirine karışacaktır.

yuvarlak şişman yanaklara allık nasıl sürülür, uzun köseli yüze hangi sac kesimi yakisir, açık tenliyim nasıl allık kullanabilirim, allık nasıl sürülür, allık sürmenin incelikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.