Amazon Fire Phone Cep Telefonu Özellikleri

Yurtdışında 32GB’lik modelinin fiyatı 650 dolar olan Amazon Fire Phone, bildiğimiz üst düzey telefonlara pek benzemeyen, farklı özellikler içeren bir telefon.  4.7″ IPS LCD ekran, Snapdragon 800 chipset, 13 MP arka kamera, 2.1 MP ön kamera, 2400 mAh batarya, 64 GB dahili bellek, 2 GB RAM, ön ve arka tarafta Corning Gorilla Glass 3 telefonun başlıca özellikleri…

Amazon Fire Phone Cep Telefonu Özellikleri

Donanım: Lastik kenarları, cam arka ve ön yüzüyle Fire Phone LG’nin Nexus 4’üne oldukça benziyor. Üst kenarda güç düğmesi, solda ses ve kamera düğmeleri, altta da giriş düğmesi yer alıyor. Cihazın 4.7 inç’lik ekranının çözünürlülüğü 1280 x 720 pikseldir. Bu ekran resim ve metinleri yeterince keskin görüntüleyebiliyor. Tutuşu rahat olan Fire Phone yine de Nexus 4’ü andırıyor.

Parmak izlerini telefonun arka tarafı toplasa da, kolayca izler silinebiliyor. Arka tarafta 13 megapiksellik flaşlı bir kamera, öndeyse 2.1 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Her iki kamera da 1080p HD video kaydı yapabiliyor. Cihazın köşelerinde yer alan 4 kamera ise Dynamic Perspective işlevini besliyor.

Çok üst düzeyde bir donanım olmasa da yeterli olduğunu söylemek mümkündür.

Yazılım: Kafanızı biraz Amazon Fire Phone’un yazılımları karıştırabilir. İlk telefonu açtığınızda 5 dakikalık bir kılavuzla karşılaşıyorsunuz. Haksızlık yapmak istemesek de bu cihazın kullanımının çok da sezgisel olmadığının bir göstergesidir.

Kindle Fire ya da Fire HDX’i daha önce kullandıysanız, size arayüz öğelerinin bazıları tanıdık gelebilir. Sıkça kullandığınız uygulamalar giriş ekranında yer alıyor. Ekranın sağ ve sol kenarlarından içeriye çekerek açılabilen paneller de uygulamalara, müzik, oyunlar ve fazlasına ulaşma olanağı sunuyor.

Yukarıdan aşağıya doğru parmağınızı çektiğinizde hızlı ayarlardan ve uyarılardan oluşan uyarı paneli açılıyor. Android’deki gibi uyarı paneli animasyonlu değil, ancak alışma biçimi aynı. Çeşitli parmak hareketleriyle bu panelleri açmanız da mümkündür. Ancak her zaman hareketlerin çalışmaması can sıkabilir.

Fire Phone’da yalnızca giriş düğmesi bulunuyor. Geri dönüş düğmesi ise atlanmış. Bazı durumlarda bu geri düğmesi aramanıza neden olacak. Çoğu uygulamada geri dönmek için parmağınızı ekranın en altından yukarıya doğru sürüklemeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.