Araç Takip Sistemleri Fiyatları ve Markaları

Sizlere, araç takip sistemleri ile ilgili detaylara geçmeden önce GPS ve filo takip sistemleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle GPS, Global Positioning System, dünya üzerinde yer alan yirmi dört uydudan oluşan bir ağı kullanarak istenilen noktanın dünya üzerindeki konumunu belirleme sistemidir. Uyduların birbirine olan mesafesi, GPS uydulardan aldığı verileri uyduların Dünya’ya olan mesafesi gibi ölçütleri kullanarak kullanıcılara mevcut kullanımlarını belirleme imkanı sağlar. Araç takibi için GPS tabanlı araç takip sistemleri de bu teknolojiden faydalanır. Gps sistemi gibi GSM tabanlı araç takip sistemleri ve GPRS tabanlı araç takip sistemleri de vardır.

Filo kontrolü İçin Araç Takip Sistemleri

Araç takip sisteminden kısaca bahsetmek gerekirse; filo sahibi şirketler için uzun yıllardan beri araçlarını takip ve kontrol edebilmek büyük önem taşımaktadır. Filolar çünkü genişledikçe kontrolü güçleşmiş ve azalan kontrolden dolayı şirketler çeşitli problemlerle karşılaşmışlardır. Filo sahibi şirketler için bu nedenle büyük önem taşımakta ve araç takip sistemini birçok araç kullanmaktadır. Küçük çaplı şirketler filo kullanımları dışında da araç takip sistemlerini tercih etmekte ve kullandıkları araç takip sisteminde aldıkları verilerle harcama kalemlerini daha iyi kontrol edebilmektedirler.

Büyük bir hızla son yıllarda gelişen bilgisayar ve internet teknolojileri birçok alanda olduğu gibi şirketlerin filo takibi sorunlarına çözüm getirmiştir ve araç takip sistemlerinin devreye sokulmasını kolaylaştırmıştır. Karşımıza bu noktada GPS tabanlı araç takip sistemleri çıkmaktadır. Şirketler önceleri araçlarını kilometreleri üzerinden, takip ediyorlardı. Kilometreye dayalı araç takip sistemi, hem tutarlı olmadığından hem de sonuçta şirketlere takip edilen aracın rotası, hızı gibi detayları vermediği için verimli değildi. Ancak gelişen teknolojiyle çıkan araç takip sistemleri, şirketlere bugün filolarından bulunan araçlarla ilgili anlık olarak yakıt tüketimi, hız, motor gücü vb. birçok bilgiyi sunmaktadır.

Filo takibi gelişen GPS ve araç yönetim sistemleri teknolojileri ile birlikte filo takibi kolaylaşmış ve araç takip sistemi kullanımı şirketlerde getirdiği faydalardan dolayı artmıştır.

Türkiye’deki Araç Takip Sistemi Markaları

Arvento: Araç takip sistemleri konusunda ilk bahsedeceğimiz marka Arvento… Dünya çapında bir marka olan Arvento, kullanıcılar için bir kaç farklı ürün çeşidi sunuyor. Standart araç takip paketi, Profesyonel araç takip paketi, OBD takip paketi ve Konteyner takip paketi gibi farklı ihtiyaçlara uygun çözümlere Arvento’da ulaşabilirsiniz. 10 binek araç için aylık araç takip maliyeti yaklaşık 390 Tl…

Filotürk Mobiliz: Türkiye’deki en büyük firmalardan birisi de Filotürk… Filotürk sistemi de değişik özelliklere göre farklı paketler sunuyor. Filotürk takip sistemini hesaplarken bir araç için aylık 30-50 TL gibi bir fiyatlandırmayı göz önüne alabilirsiniz.

Karel Araç Takip sistemi: Karel firması da araç takip sistemi üretiyor. Telefon ve telefon santralleri de üreten Karel’in günlük 1 TL ‘ye araç takip sistemi kampanyası bulunuyor, bizden söylemesi…

Pergo Araç Takip Sistemi:  Filo takip sistemi için diğer bir firma ise Pergo…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.