Ayder Turizm Ankaradan Kapadokya Turu Yılbaşı Özel

kapadokya1. Gün: Yılbaşını Kapadokya’da geçirmek isteyenler için yılbaşı turu Kapadokya turuna katılmak isteyenler, sabah saat 07:00’da Atatürk Lisesi önü; 07:30’da Ümitköy Galeria önünde buluşacaklardır. Belirlenen noktalarda gerçekleştirilecek olan buluşmaların sonrasında, yılbaşı Kapadokya turu için yola çıkılacaktır… Yılbaşı Kapadokya turunda ilk olarak Uçhisar Kalesi’nin yan tarafında bir fotoğraf molası verilecektir. Daha sonra Kapadokya turunda Güvercinlik Vadisi’ne gidecek olan yılbaşı turu misafirleri, Güvercinlik Vadisi’nde de fotoğraf molası vereceklerdir. Güvercinlik Vadisi molasının sonrasında öğle yemeği için serbest zaman verilecek; öğle yemeği serbest zamanının dolmasından sonra ise Göreme Açıkhava Müzesi ziyareti gerçekleştirilecektir.

Göreme Açıkhava Müzesi kayaların içerisine oyulmuş olan, kiliseler, yemekhaneler, şapeller; ve manastırlardan; yaşam alanlarından oluşmaktadır. Göreme Açıkhava Müzesi gezisinin tamamlanmasından sonra Paşabağ Vadisi’ne gidilecektir.

Paşabağ Vadisi, Rahipler Vadisi olarak da bilinmektedir. Paşabağ Vadisi ziyaretinin tamamlanmasından sonra, Dervent Vadisi’ne gidilecektir. Dervent Vadisi’nde bulunan peribacalarının şekilleri bir takım hayvanlara benzetildiğinden dolayı, Dervent Vadisi’ne Hayal Vadisi adı da verilmektedir. Sonrasında ise, Onyx taşı atölyesine gidilecek; ve onyx taşı hakkında bilgi almak isteyen yılbaşı turu misafirleri için serbest zaman verilecektir. Yılbaşı Kapadokya turu içi belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra, otele gidecek olan yılbaşı turu misafirleri kısa bir dinlencenin ardından Uranüs Restaurant’ta, hem akşam yemeği yiyecek; hem de yılbaşı eğlencesine katılacaklardır.

2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, yılbaşı Kapadokya turu için Avanos’a doğru yola çıkılacaktır. Avanos’ta çanak çömlek yapımını denemek isteyenlere, bunun için olanak tanınacaktır. Avanos’ta görülecek olanlar: Zelve manzarası, Taş Köprü, dizilerin çekimlerinin gerçekleştirildiği konaklar ve evler… Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında, Yeraltı şehri olan Derinkuyu’ya gidilecektir. Derinkuyu Yeraltı Şehri ziyaretinin sonrasında, Yılbaşı Kapadokya turu sona erecek, ve Ankara’ya doğru yola çıkılacaktır.

Yılbaşı Kapadokya turu için belirlenen kişi başı ücret: 315 TL’dir. Ücrete öğle yemekleri dahil değildir…

Ankara çıkışlı tüm Kapadokya Turları için tıklayın

ANKARA çıkışlı tüm Tur Programları için tıklayın

anything

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.