Bartın Belediyesi 11. Kitap Fuarı (15-20 Kasım)

Anadolu’nun Tüyap’ı yolunda emin adımlarla ilerleyen Bartın Belediyesi 11. Kitap Fuarı 15-20 Kasım tarihlerinde yapılacak. 1997 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen Bartın Belediyesi Kitap Fuarı’nın 11′.si 15-20 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 15 Kasım akşamı yapılacak olan açılış töreninde Yazar Ayşe Kulin ile Ressam Cemil Eren’e 11. Kitap Fuarı Onur Plaketi verilecek.

Anadolu’nun Tüyap’ı yolunda emin adımlarla ilerleyen Bartın Belediyesi 11. Kitap Fuarı 15-20 Kasım tarihlerinde yapılacak. 1997 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen Bartın Belediyesi Kitap Fuarı’nın 11′.si 15-20 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 15 Kasım akşamı yapılacak olan açılış töreninde Yazar Ayşe Kulin ile Ressam Cemil Eren’e 11. Kitap Fuarı Onur Plaketi verilecek. Törende Hasan Bayrı Şiir Yarışması’nda dereceye girenlere de ödülleri verilecek.

Fuara bu yıl Ayşe Kulin, Yelda Baler, Işık Kansu, Prof. Dr. İbrahim Ortaş, Prof. Dr. Kadir Erdin, Prof. Dr. Metin Sarıbaş, Deniz Som, Ümit Zileli, Orkun Uçar, Saygın Ersin, Burak Turan, Prof. Dr. Metin Sancar, Yrd. Doç. Dr. Sezai Temelli, Ümit Sarıaslan, Servet Sarıaslan, Ayşe Kilimci, Kemal Kocabaş ve Savaş Ünlü katılacak. Ayrıca, Ressam Cemil Eren’in de fuar kapsamında 17 Kasım Cumartesi günü resim sergisi açılacak.

‘Kitapla Aydınlığa’ sloganı ile Bartın’da başlayan kitaplı günlerin on birinci yılına ulaştığını açıklayan Bartın Belediye Başkanı Ahmet Altıntel, Kitap Fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, ilk kez 1997 yılında düzenlenen Bartın Belediyesi Kitap Fuarı’nın 11.’sinin bu yıl 15-20 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştiriliceğini söyledi.

bartin-kitap-fuari

‘Anadolu’nun TÜYAP’ı olma yolunda ilerleyen ve büyük şehirler dışında Anadolu’da düzenli olarak gerçekleştirilen tek kitap fuarı olan Bartın Belediyesi Kitap Fuarı’na bugüne kadar 157 yazar, şair, gazeteci ve bilim adamı katıldığını bildiren Belediye Başkanı Altıntel, hep büyük şehirlerde gerçekleştirilen bu organizasyonları 11 yıldır Bartın gibi; fiziken küçük, ancak insanlarının sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitim yapısıyla büyük bir ilde gerçekleştirmenin gururunu taşıdıklarını vurguladı.

Başkan Altıntel, Bartın’da yaşayan vatandaşların; televizyonlarda izlediği, yazılarıyla gazetelerde takip ettiği, kitaplarını okuduğu çok değerli gazeteci, yazar, şair ve bilim adamlarını bu etkinlik kapsamında kendi kentlerinde görüp, aynı havayı soluduğunu, katıldıkları söyleşilerde fikirlerini paylaştıklarını belirterek, “2000 yılında kitap fuarımızı onurlandıran ve kendisini zamansız kaybettiğimiz değerli insan Prof. Dr. Reşat Özkan’ın tabiri ile “Cumhuriyet’in Aydınlık Yüzü Bartın”da böyle bir etkinlik düzenlemek bizleri onurlandırmaktadır. Kültür değerlerinin her gün biraz daha yozlaştığı bu dünyada, “aydınlığın penceresinden bakmayı ilke edinen” sanata, kültüre ve eğitime sahip çıkan Bartın Belediyesi’nin Kitap Fuarı etkinliklerine gerek Bartın, gerekse komşu illerimiz Zonguldak, Karabük, Düzce, Kastamonu ve Sinop il, ilçe ve beldelerinden vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi. (Cihan Haber Ajansı)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.