Bebek Pudrası Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır?

Bebek pudrasının asıl kullanım alanı, bebeklerin popolarının kuru ve yumuşak kalmasını sağlamaktır… Özellikle hassas cilde sahip bebekler için bebek pudrası vazgeçilmez bir üründür.

Bebek pudrası, kimyasal bir ürün olmadığı için pek çok kişi tarafından güzellik ürünü olarak da kullanılıyor. Bebek pudrasının farklı kullanım alanları da vardır. Bebek pudrasının saça ve cilde faydalarından bahsetmek istiyoruz. İşte bebek pudrasının kullanıldığı yerler:

Bebek Pudrası Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır?

Kuru şampuan: Kuru şampuan olarak bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Bebek pudrasını biraz saçınıza serpin ve saçlarınızı fırçayla tarayın. Saçlarınız böylece tertemiz görünecektir.

Yağ lekeleri ile vedalaşın: Bebek pudrasını yağ lekelerinin her çeşidinin üzerine serperek kurtulabilirsiniz. Çünkü yağı kumaştan bebek pudrası çeker alır.

Kumdan kurtulun: Kumsala gitmeden önce bebek pudrasını ayaklarınıza dökün (ya da kumun yapışmasını istemediğiniz herhangi bir bölgenize) hızlıca kumdan kurtulun.

Kirpiklerinizi dolgun gösterin: Kirpiklerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz. Kirpiklerinize, maskara veya rimelinizi sürmeden önce biraz bebek pudrası sürün ve kirpiklerinizin ne kadar dolgun göründüğüne şahit olun.

Makyajı Sabitlemek: Makyaj yaptıktan sonra yüzünüze az bir miktar bebek pudrası sürerseniz, makyajınızı sabitlersiniz ve uzun süreli bir makyaj yapmış olursunuz…

Karıncalar: Karıncaların uzak durmasını istediğiniz yerin etrafına bebek pudrasını dökerseniz o bölgeye karıncalar gelmeyecektir.

Dolanmış kolyeler: Bebek pudrasını dolanmış kolyelerinize dökerseniz düğümlerin daha kolay açıldığını göreceksiniz.

Terle başa çıkmak: Yaz aylarında özellikle terlemek kaçınılmazdır. Ancak evden çıkmadan önce bebek pudrasını terleyen yerlerinize sürerseniz %90 daha az terlediğinizi göreceksiniz.

Sıkan Ayakkabılar: Ayağınızı sıkan bir ayakkabınız varsa, ayakkabınızın içine pudra dökerseniz ayağınız daha rahat edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.