Bozulan Makyaj Malzemeleri İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

makyaj malzemeleriBu yazımızda sizlere, makyaj malzemelerini nasıl koruyacağınızı anlatmaya çalışacağız. Pek çoğumuz, her kıyafetimize uygun makyaj malzemesi alıyor; ve bu durum da, tüm makyaj malzemelerinin yavaş kullanımını gündeme getiriyor; dolayısı ile, gerektiği şekilde bakılmazlarsa bozulmaları an meselesi oluyor. Bu makyaj malzemelerine yüksek miktarda paralar da ödedi isek eğer, bozulmalarına üzülüyoruz. İşte makyaj malzemelerine nasıl bakabileceğiniz hakkındaki önerilerimizi bu nedenle aktarmak istedik:

Ruj kırılması: Kırılan ruj, özellikle sıcak ortamlarda bulunan rujların yumuşaması sonucunda gerçekleşmektedir. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Kırılan rujun bir tarafını elimizde tutarak, yanar haldeki çakmağı rujun ucuna yakın tutabilir, ve rujun biraz erimesini sağlayabiliriz. Erimesine az zaman kalmış olan ruju kutusunun içine, diğer ruj parçasının üzerine koyar; ve çakmağı kısa süre daha ruj parçaların birleşme noktasına yakın tutarsak kırılan ruj tamir olacaktır. Bunun sonrasında ise rujumuzu buzdolabında bir süre beklettiğimizde, rujumuz eski halini alır. Ancak bunu başaramadı iseniz, rujun her iki parçasını ayrı ayrı kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

Göz kalemi açmak: Göz kalemi açmak zaman zaman riskli olabilir, ve göz kalemi açmak sırasında, kırılma durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmadan önce, göz kalemini açmak işlemini gerçekleştirmenizin 15 dakika öncesinde göz kalemini buzdolabına koymalı, ve 15 dakika beklemelisiniz. Bu sırada, göz kaleminin içeriği sertleşecek, ve göz kalemi açmak işlemi sırasında kırılma problemi olmayacaktır.

Saç spreyi tıkandıysa: Saç spreyinin tıkanmasının nedeni, içindeki yapışkan maddenin, saç spreyi kapağına toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun giderilmesi için yapmanız gereken, saç spreyinin kapağını buhardan geçirmek, sonrasında da bir kürdan yardımı ile, buharda yumuşatılan yapışkanı temizlemektir. Bunun sonrasında da, eğer saç spreyinin bir daha tıkanmamasını istiyorsanız yapmanız gereken şey, kullanımlarınızın sonrasında saç spreyini sıcak sudan geçirmekten ibarettir.

Pudra veya allık kırılması: Bu durumda, kırılan parçaları kutudan çıkartmamanız; ve üzerine az miktarda temizleyici losyon sürmeniz gerekmektedir. Daha sonra da, yüzeyin düz olması adına bir fırçadan destek almanız gerekmektedir. Fakat, bu uygulamanın işe yaramayacağını düşünüyorsanız, o halde, pudra ya da allık kırılması gerçekleştiğinde, tüm allığı ya da pudrayı toz haline getirerek, cildinize toz pudra şeklinde uygulamayı deneyebilirsiniz.

Göz farı sertleşti ise: Uzun süre kullanılmayan göz farında sertleşme durumu söz konusudur, kullanım zorluğu yaşayabilirsiniz. Fakat, düzeltmek o kadar kolay ki, siz bile başardığınıza inanamazsınız: bir mendil yardımı ile göz farının üzerini silin, sonrasında da göz farınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edin…

Maskara kurudu ise: Kapağı tam olarak kapatılmayan maskaralar, genellikle kurumaya mahkumdurlar. Maskara kuruduysa yapmanız gereken ilk şey, maskara fırçasına iki damla göz damlası damlatmak, sonrasında da bu fırçayı maskaranın içerisinde yavaş yavaş gezdirmektir. Ya da, yapabileceğiniz bir diğer işlem, maskara kuruduysa, onu bir kaç dakika, sıcak suyun altında bekletmektir.

Oje kuruduysa: Bir süre kullanılmayan ojeler genellikle kurumaktadırlar. Bu gibi bir durumla karşılaşırsanız yapmanız gereken, öncelikle ojeyi, sıcak su dolu bir kabın içerisinde bir süre bekletmektir. Daha sonra ise, en fazla dört damla asetonu ojenin içerisine dökmeniz önerilmektedir.

Ojenin kapağı sıkıştı ise: Bu durumda yapmanız gereken, öncelikle asetondan yardım alarak kapağı silmektir. Sonrasında da az miktar vazelin yardımı ile ojenin kapağını silmeyi denemelisiniz…

oje kuruduysa, maskara kuruduysa, ojr kuruduysa nr yapmalı, rimelin kurumamsi icin ne yaplmal, rimeliniz kuruduysa ne yapilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.