Burnu Küçük Göstermenin Yolları

İnsanlar vücudunun bir parçasından genelde mutsuzdur. O vücut parçası bir çok insan için burundur. Yüzü, yüzün orta kısmında yer alan burun tanımlar. Bütün görünümü burunda yapılacak bir değişiklik etkileyebilir.
Burnunuzun eğer çok büyük ya da yüzünüze çok geniş olduğunu düşünüyorsanız, daha ince ya da daha küçük görünmesi için birçok yöntem vardır.

Bazı yöntemler kalıcılık sağlarken bazıları da geçicidir. Bu durumu örtbas etmek için makyaj hileleri yapmak ya da burnun görünümünü egzersizlerle değiştirmek gibi. Rinoplasti denilen cerrahi bir yöntem ise son çaredir.

Burnu Küçük Gösteren Makyaj
Hatları Makyaj İle Belirlemek Ya Da Vurgulamak: Fondöten seçiminizi cilt renginizle uyandan yana yapıp başlayın, burnun dış hatlarını iç göz kapağı hizasından belirledikten sonra koyu bir pudra uygulayın.

Burnun Şekil Alması İçin Yapılacak Egzersizler: Sağ burun deliğini baş parmağını ile kapatın ve nefesinizin sol burun deliğinden alıp, 4’e kadar sayıp, nefesinizi tutun. Nefesini altıncı sayıya geldiğinizde tamamen verin ve yine tekrarlayın. Daha sonra da sol burun deliğini kapatıp aynı işlemi ona da uygulayın. 5-10 dakika boyunca her iki tarafa da bu egzersizi yapın.

burnu küçük göstermek
Başparmak ve işaret parmağı ile burnunuzun üst bölgesinden başlayarak hafifçe sıkarak aşağıya doğru dairesel basınç uygulayın. Masaj yağlarından lavanta gibi hoş kokulu olanları deneyebilirsiniz. yaklaşık beş dakika kadar burun dokusu ve kıkırdağın ince görünmesi için masaja devam edin.
Gözün iç köşesinin dış hizasından burnun her iki tarafına da her iki eli orta parmağını yerleştirin.( iki kaşın arasında bulunan bölgenin hemen altı.)

kırışıklıklar bu bölgede meydana gelecektir ve bu kırışıklığın olduğu üst bölgeye yüzük parmaklarınız ile 30 saniye boyunca dairesel hareket ile masaj yapın. 8 ya da 10 kez bu egzersizi yapabilirsiniz.
‘O’ şeklini ağzınızla oluşturun ve gözlerinizi kapatarak yukarıya bakın. Geriye doğru başınızı bükün ve göğsünüzü kaldırın. Hem burnu kaldırmaya hem de yüzü kaldırmaya bu egzersiz yardımcı olacaktır.
Burnu; saç ve aksesuar stili tercihleri ile de olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz. Bunlara örnek verecek olursak; büyük küpe seçimi, çerçeveli gözlük, dalgalı ve bukleli saç modelleri gibi…

burun kucuk gorunmesi icin, burnun küçük görünmesi için ne yapılmalı, erkek burnu küçük göstermenin yolları, burnu küçük göstermenin yolları, burnu küçük gösteren saç modelleri erkek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.