Cep Telefonu için Micro Sd Hafıza Kartı Gerekli Mi?

Neden bazı telefonlarda mikro sd hafıza kartı desteği yok? Cep Telefonları için Micro Sd Hafıza Kartı Gerçekten Gerekli Mi, Değil mi? Telefonlarımız için MicroSD kartlar oldukça önemli şeylerdir. En azından üst seviyede bir telefonda microSD slotu olmadığında yükselen şikayetler bunu gösteriyor. Onlara peki gerçekten de ihtiyacımız var mı?

Cep Telefonu için Micro Sd Hafıza Kartı Gerekli Mi?
Çok da MicroSD’lerin çekici olmadığını söylemek mümkün değildir. Ne kadar telefonunuzun depolama alanı olursa olsun, onu bir mikroSD kartıyla genişletebilirsiniz.

128 GB’lık SanDisk’in yeni micro SD kartı sayesinde büyük bir depolama alanı elde etmeniz mümkündür. Yanınızda medya dosyalarınızı taşımak istiyorsanız sizin için bu harika bir olanaktır. Ya da en azından ihtiyacınız olabilecek boş alanınızın telefonunuzda bulunduğunu biliyorsunuz. Peki gerçekten bu boş alanlar gerekli mi?
Kullanmadığınız bir microSD kart slotunun telefonunuzda olmasının hiçbir zararı olmayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat aslında tam anlamıyla bu doğru değil. En azından MicroSD slotlarının bazı telefonların tasarım kurallarına uymadığını biliyoruz. HTC One gibi tek parça telefonların microSD desteği sunması çok da kolay değildir. Ve telefonun en öenmli özelliklerinden biri de tasarımdır.

Yavaş Depolama Sorunları
Kağıt üzerinde microSD kartlar iyi görünseler de telefonun performansını çok olumsuz etkileyebilirler.

Georgia Institute of Technology’den Hyojun Kim’in yaptığı bir araştırmaya göre telefonda microSD kart kullanmak, telefonun yavaşlamasına, webde gezinme gibi temel işlerin bile yavaşlamadan etkilenmesine yol açabiliyor. Yüzde 100 ile yüzde 300 arasında toplam performans kaybı değişebiliyor; istisnai bazı durumlarda ise yüzde 2000’e ulaşıyor.
mikro-sd-kartmicroSD’nin performans kaybına neden olmasının arksındaki neden ise çok basit: microSD kartlar, yeterince hızlı değiller ve şimdiki telefonların hızına yetişmekte zorlanıyorlar. Diğerlerine göre bazı kartlar daha hızlı olduğundan, kullandığınız kartın markası ve sınıfının etkisi oldukça yüksektir.

Hatalı Bellek
Hız, tek sorunumuz değildir. Donanım Hacker’ı Aralık sonunda Andrew Chaos Compute Club Congress’te yaptığı bir konuşmada şöyle konuştu. ‘flaş bellekler çok ucuz, gerçek olmayacak kadar ucuz.’ Tüm flaş belleklerde gerçekte hata var. Bunun hiçbir istisnası yok.’
Devamlı, güvenilir bir depolama medyası ilizyonu, kötü blok yönetimi ve karmaşık hata düzeltme işlevleriyle ortaya çıkarılıyor. Mühendislerle doğa arasındaki bir yarış sonucunda bu durum ortaya çıkıyor. Bellekler, fabrikasyon işleri küçüldükçe ucuzluyor, fakat daha güvenilmez bir hal alıyor.

cep telefon wifron icin telefon kartı gerek mi, micro sd kart ile telefon kartı aynı mı, sd kart kullanmak gereklimi, telefon hafıza kart gerekli varmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.