Cilt Güzelliği İçin Uzman Tavsiyeleri

ciltHer bayan, kusursuz bacaklar, parlak, güzel ve ışıl ışıl bir cilt ve genç bir yüze sahip olmak ister. O nedenle uzmanlardan yapılması gerekenleri sizler için araştırdık.

En Güzel Giysi Cildimiz: mevsimler değişikliklere cildimiz uyum sağlamaya çalışır. Çevrede gerçekleşen değişiklikler ilk ve doğrudan olarak deriyi etkiler. Deri, iç ve dış ortam arasında bariyer görevini üstlenir. Zamanla çevresel ve mevsimsel değişikliklere uyum sağlayamayan cilt incelir ve yıpranır. Cildi ancak çok iyi koruyarak sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabiliriz.

Cildi Mevsim Geçişleri Kurutur: Mevsimler değişirken yaşadığımız ani ısı değişiklikleri derinin kurumasına neden olur. Kuruyan deri ise kırışıklıklardan kaçamaz. Bu nedenle cildinize uygun nemlendiriciler seçerek uygulamalısınız.

Nemlendiriciyi Mevsimine Göre Seçin: Kış mevsiminde kullandığımız nemlendirici ve bakım kremlerini yaz aylarında da kullanmamız uygun değildir. Yaz mevsimine girilen dönemlerde nemlendirici seçerken güneş koruma faktörlü olmasına dikkat edilmelidir. Aşırı derecede kuruma olan ve alerjik ciltlerde nemlendiriciler 2-3 saatte bir yenilenmelidir. Yüze uygulanan A, C, E vitaminleriyle selenyum içerikli nemlendiriciler güneşin yarattığı hasarı giderirler.

Yaz Lekeleri İçin AHA Asidi: Bu aylarda, özellikle cildi leke oluşturmaya meyilli ve lekeli olan kişiler, daha dikkatli olmalılar.

Her yaz döneminde var olan lekeler daha da derinleşeceği ve deri biraz daha kalınlaşıp matlaşacağı için, yaza girmeden önce bunların mutlaka tedavi edilmesi şarttır. Aha ve meyve asidi içerikli ürünler çok dikkatli ve doktor kontrolü altında kullanılmalıdır.

Suna Dumanka Sivilce İçin Bitkisel Çözümler ve Sivilce Maskeleri

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım? Sivilce Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Makyajı Önerileri: Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gündüz Makyajı Ve Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.