Cilt Sorunları Nasıl Giderilir? Doğal Çözümler

Cilt sorunlarını gidermek için doğal yöntemler arayanlara bazı pratik çözümlerden bahsetmek istiyoruz. Sivilce, egzama, siyah noktalar gibi cilt sorunlarına bitkisel çözüm önerileri:

Cilt Sorunları Nasıl Giderilir? Cilt Sorunlarına Doğal Çözümler

Enginarlı güzellik kürü: Genişlemiş gözenekler, sarıya çalan bir ten rengi ve siyah noktalar… Stresli bir ortamda yaşayan ve kirli havayı solumak durumunda kalan birçok insanın bunlar ortak cilt sorunlarıdır. Cilt estetiğinin bozulmasına neden olan bu sorunlara karşı çözümün uzun süreli olması için problemin kaynağına inmek gerekir. karaciğerdeki fonksiyon bozukluğundan genellikle kaynaklanan sorunlar için zehirden karaciğeri arındıran, temizleyen enginar önerilir.

Şu formülü tedavi için uygulayabilirsiniz.

İki avuç enginar yaprağını yarım litre kaynamış suya atarak çeyrek saat dinlenmesi için bırakın ve süzün. Öğünlerden önce ya da sonra bu çaydan ikişer çay bardağı içilerek cildinize pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Egzamaya kuru erik: ‘Mayasıl’ diye halk arasında bilinen egzama, derinin sulanmasıyla ortaya çıkan bir iltihaptır. Ortaya kızartı ile çıkar. Ruhsal nedenlerden olabileceği gibi alerjik tepkiler ya da deriyi tahriş eden maddeler de olabilir. Bazı insanlarda da irsidir. Hemen hemen vücudun her yerinde görülebilir ve bulundukları yere göre isimlendirilir.

Şu formülü tedavi için uygulayabilirsiniz;

Bir kahve fincanı gece yatarken sirkenin içine iki adet erik koyun. Kuru erikler batırılarak 1 saat kadar bekletilir ve egzamalı yerlere sürülür. Ayrıca egzamalı yerleri kaşımamak ve üzülmemek gerekir. Olabildiğince su ve sabunlu sudan uzak kalmak gerekir. rivanollu su ve pergamanganatlı su kullanılır. Baharatlı, acılı ve yağlı yemeklerden kaçınmak gerekir.

Sivilcelere karnabahar: Ergenlik çağına gelmiş gençlerin sivilceler, büyük bir çoğunluğunun ortak sorunudur. Ancak gençlerin bazıları, cilt özelliğinden dolayı daha fazla bu sorunu yaşarlar. Ergenlik çağının sonunda büyük kısmı sivilcelerden kurtulurken uzun yıllar bazıları da bu dertle boğuşup durur. Yağ bezeleri özellikle fazla çalışanlarla hormon ve metabolizma bozukluğu olanların işi daha zordur.

Karnabahardan tedavi için faydalanabilirsiniz;

İki kaşık zeytinyağı ile birlikte iki adet karnabahar yaprağını mikserden geçirin. Problemli bölgeler üzerinde karışımı daha yoğun olacak biçimde yüzünüze yayın. Yüzünüzü, 10-15 dk bekledikten sonra ılık suyla temizleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.