Elma Sirkesinin Cilde ve Saça Faydaları

elma sirkesinin faydalarıDoğal güzellik ve sağlık kaynağı olarak elma ve elma sirkesinden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Saç bakımı, cilt bakımı, sivilce, şişmanlık, ciltteki lekeler ve varis tedavisinin tümünde faydalanabilinir. Bunların tümü için ihtiyacınız olan tek şey elma. Parlayan saçlar için özellikle elma sirkesi, aynı zamanda lekesiz bir cilt ve güzel bir vücuda kavuşmak için önemli bir yer rol oynar.

Elma Sirkesinin Faydaları ve Elma sirkesinin Kullanımı

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi: Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için son durulama için 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesini koyup, bu su ile saçlarınızı durulayın. Bir süre bu işlemi saçınızı her yıkamanızda kullanın. Saçlarınız kısa bir süre sonra kepeklere veda edip, parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi: Yarım çay bardağı suya bir çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Bu karışıma bir parça pamuğu batırıp, bir süre sivilce üzerine kompres yapın. Faydasını göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi: Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini bir kaba koyup, kaynatın. Sonrasında yüzünüze bu su ile buhar banyosu yapın. Ayrıca yüzünüzü 3-4 günde bir yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile silebilirsiniz.

Bu işlem cildinde leke bulunanlar için oldukça faydalı olacaktır.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi: 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suyun içine koyun. Sabahları düzenli olarak aç karnına içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek içebilirsiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi: Elma sirkesinin içine yumuşak bir havluyu batırıp, sıkın. Bacaklarınızın varisli olan bölgesine bu havluyu sarın. Yaklaşık 45 dakika boyunca bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak dinlendirin. Mümkünse bu işlemi sabah akşam tekrarlayın.

sirkenin saca fat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.