Ev Nasıl Kolay Satılır?

tapuİnsanların yaşadığı sorunlardan biri evlerini kısa sürede satamamaktır. Bu satın alan kişi içinde zordur. Çünkü ev almak büyük bir yatırımdır ve kimse parasının boşa gitmesini istemez. Evini satmak isteyen kişiler uygulayacağı birkaç püf nokta ile evlerini kısa süre içinde satabilir. Ev almak isteyen kişiler için ilk izlenim oldukça önemlidir. Evi satın almaya karar vermelerini bu beş dakikalık ilk izlenim oldukça fazla etkilemektedir. Bu yüzden evini satacak kişi bu ilk izlenimi güçlü kılacak bir takım değişiklikler yapmalıdır. Bu değişikliler fazla maliyeti olmadığı gibi evinde kolay satılmasını sağlar.

İlk olarak araştırma yapmak gerekir. Piyasada insanların ne tür evlere daha ilgi duyduğu ya da sizin evinizi hangi tip müşteri almak ister öncelikle bunları belirlemek gerekir. Daha sonra bu doğrultuda değişiklikler yapabilirsiniz. Bunun yanında bir emlak ofisine danışmakta ya da internet sitelerinden de araştırma yapmakta fayda var. Böylelikle diğer evlerin özellikleri hakkında bir fikir sahibi olursunuz. Örneğin bir evde insanların ilgisini ne çeker ya da insanlar nelerden etkilenir gibi konularda fikir sahibi olarak kendi eviniz de bu değişiklikleri yapabilirsiniz.

Ev değişikliğine duvarlardan başlayabilirsiz. Böylece evi almak isteyen kişi bundan etkilenir ve ev hakkında farklı düşünmeye başlar. Evin duvarlarını boyamak hem evi güzel ve ferah gösterir hem de evi almak isteyen kişinin dikkatini çeker. Sonuçta ev alacak kişiler ne kadar az masraf yaparsa o kadar iyidir düşüncesinde olurlar. Ve bir masrafı listeden çıkarmak insanların hoşuna gider.

Evinizi satmaya karar verdiniz ve evin içinde eşyalarınızda varsa o zaman her daim evinizin temiz ve toplu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü evi görmek isteyen kişiler dağınık bir evi daha küçük ve dar olarak algılar. Ayrıca evinizin kirli olması da kişilerin dikkatini o yöne çeker ve evi tam anlamıyla alıcı fark edemez. Kapıların camların ya da yerlerin kirli olması evin asıl genişliğini ve güzelliğini kapatır. Evinizi satmaya karar vermeden önce gerekli tamiratları yaptırmak gerekir. Ufak tefek çatlaklar, kırıklar ya da boya işleri evinizin fiyatını düşürebilir. Alıcı bu tamir işlerini gözünde büyütebilir ve maliyeti çok yüksekmiş gibi görebilir. Çünkü yeni ev alan kişiler daha az masrafla işin işinden çıkmak ister. Evin satılmasında ilk izlenimin önemli olduğunu söylemiştik. İlk izlenimde dış kapıdan başlar.

Bir çelik kapı ve kapıdaki hoş süsler alıcının dikkatini çeken ilk faktörlerdir. Kapıdan içeri girildiğinde ikinci dikkat çeken şey evin içerisindeki kokudur. Kokuyu yok etmek ve evi sürekli havalandırmak gerekir. Hiç kimse kötü kokan bir evde oturmak istemez. Daha sıcak bir ortam yaratmak için havalandırılmış ev, aydınlık bir ortam, taze çiçekler ve güzel dekore edilmiş eşyalar alıcının dikkatini çekerek ev hakkında olumlu düşünmesini sağlar.

Evinizi daha ferah ve geniş göstermek için; duvarları açık renge boyatmakta fayda var. İçeriyi daha aydınlık yapmak için güneşlikleri açık tutmak gerekir. Etrafta ki kullanılmayan fazla eşyaları kaldırmak en akıllıcısıdır. Sonuç itibariye derdi toplu evler her zaman dikkat çeker. Evin içi kadar çevresi de evi alacak kişiler için ikna yöntemleri olabilir. Örneğin evinizin konumundan bahsederek ilgiyi çekebilirsiniz. Evi değerli kılacak çevresel özelliklerden bahsedebilirsiniz. Nedir bu çevresel özellikler? Evinizin ulaşımı, hastane, alışveriş merkezi, okul ya da spor merkezleri gibi evinize yakın olan yerleri anlatabilirsiniz. Bu tür yerler de değer arttırıcı özelliğe sahiptir.

ev satmanın püf noktaları, hızlı ev satma yolları, ev satmanın incelikleri, ev nasıl satılır tarifleri, evi kolay satmanin yollari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.