Facebook Messenger Geliyor: Facebook Messenger Nedir?

Evet, sonunda bir bu eksikti türünden bir haber:Facebook Messenger Geliyor… Peki  Facebook Messenger Nedir? Facebook’un anlık yazışma servisi… Yazılıma ihtiyaç duyulmadan, internet ortamında Facebook Servisi üzerinden chat yapma imkanı… Yani kısaca Facebook’un msn messenger’ı, ya da Facebook chat programı…

Hızla büyüyerek kısa sürede milyonlarca insanı bir araya getiren Facebook, şimdi de kullanıcı profil sayfasına web tabanlı bir anlık mesajlaşma yazılımını ekleyecek. Facebook’un herhangi bir yazılım yüklemesi olmadığından açık kaynak Jabber platformu üzerine inşa edilen yeni anlık mesajlaşma servisi sadece web tabanlı olarak hizmet verecek.

Uygulamada diğer chat uygulamalarına göre bazı sınırlamalar getirileceği belirtiliyor. Örneğin sadece Facebook üyeleri birbirleriyle haberleşebilecek ve herkese açık chat odaları olmayacak. Ancak uygulama ücretli olmayacağından, Facebook üyesi olan herkes bu uygulamadan faydalanabilecek.

Mesajlaşmalar 90 gün boyunca Facebook hesabınızda saklanacak, isterseniz mesaj tarihini bekletmeden kendiniz de silebileceksiniz.

teknoportal

facede cikan mesengerdan nasil kurtulurm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.