Halo 3 ABD’de Satışa Sunuldu

haloSatışına başlanmadan önce 1.7 milyon kişinin önceden talep ettiği Halo 3 ABD’de satışa sunuldu. Microsoft, mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturarak bekleyen tüketicilere sunduğu yeni ürünün, şirkete, Wii ve PlayStation 3 ile yaşanan konsol savaşında ivme kazandırmasını bekliyor.

Halo 3’ün başarısı Microsoft için büyük önem taşıyor. Yazılım devi firma, evlerin oturma odasını hedeflediği oyun konsolu ile Wii ve PlayStation 3’e karşı avantaj sağlamayı hedefliyor. Microsoft, Xbox her ne kadar temelinde bir oyun konsolu olsa da, konsolun, DVD ve internetten indirilen filmlerin oynatılabildiğibir eğlence aracı olarak görülmesine çalışıyor.

Gelecekte geçen ve insanoğlunun vahşi yaratıklara karşı yaşam mücadelesi verdiği bir bilim kurgu oyunu olan Halo 3, 17 ayrı dilde sunuluyor.

İLK GÜN SATIŞ REKORU KIRDI
Halo 3 ilk gün satış rekorunu da eline geçirdi. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre ilk 24 saat sonrasında, satış fiyatları 60 ila 130 dolar arasında değişen üç farklı sürümü bulunan oyunun ABD’deki satış hasılatı 170 milyon dolar oldu. Bundan önceki rekor yine oyunun serideki ikinci sürümü olan Halo 2 tarafından 125 milyon dolar ile elde edilmişti.

Kaynak: Teknolatte

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.