İnternette Reklam Vermek Ne Kadar? Reklam Vermenin Maliyeti

İnternette Reklam Vermek Ne Kadar Tutuyor? İnternete Reklam Vermenin Maliyeti Nedir? İnternet reklamı nasıl verilir? Sizlere internette kendi reklamınızı yapmanın en kolay yolu olan Google Adwords sisteminden bahsedeceğiz.

Google Adwords Sistemi İle İnternete Reklam Vermek

Google sadece arama motoru sanıyorsanız, yanılıyorsunuz… Google, aynı zamanda internet reklamcılığı konusunda en büyük oyunculardan birisi… Google arama sonuçlarında size gösterdiği sponsor reklamlar en çok karşılaştığınız reklamlar… Ayrıca internet sitelerinde gördüğünüz reklamların çoğunluğu google adwords sistemi ile yayınlanıyor.

Google arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenen Google Adwords reklamları, kullanıcıların ilgi alanlarına göre reklamlar gösteriyorlar ve bu yüzden çok hızlı sonuç vererek kullanıcıları reklam verenlerin hizmet ve ürünleriyle buluşturuyor.

Google Reklamları ile Doğru Hedef Kitleyi Bulabilirsiniz

Reklamların tam anlamıyla doğru kitleye gösterilemesi, Google reklamlarının başarısının altında yatan nedenlerden en önemlisidir.

Reklamlardan bağımsız bir şekilde Google’ın arama sonuçları sıralaması belirleniyor. Doğal sonuçlarla reklamların arama sonuç sayfasında net bir şekilde birbirinden ayrılabildiğini söyleyebiliriz. Ancak bir arama yapıldığı zaman sayfanın üst ve sağ tarafında gösterilen reklamlar, en az doğal sonuçlar kadar tıklanma rekoru bakımından başarılıdır. Hedeflediğiniz arama sözcüklerinde firmanızın ilk sıralarda görüntülenmemesi durumunda AdWords sistemi üzerinden Google’a reklam vererek hızla sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Google Adwords Reklamları Nasıl Verilir?

Google AdWords  sağlıklı çalışan, tamamen otomatik olarak işleyen, kullanışlı bir sistemdir.http://adwors.google.com adresine sıradan internet kullanıcıları girerek Google’da yayınlanacak reklamlarını kolayca hazırlayabiliyor. Bu adresi reklam vermeye karar verdikten sonra kullanarak reklamlarınızı dakikalar içinde Google’ın arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz  0850 390 2060 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Maliyeti Uygun Reklam: Dünyada internet reklamcılığı hızla büyüyen ve verimliliği her geçen gün şirketler tarafından keşfedilen bir Pazar oluşturuyor. Firmaların ürün ve hizmetlerinin satışını arttırmak amacıyla reklam yapabilecekleri bir ortam arayışında çok verimli ve uygun maliyetli bir ortamı, internet sunuyor. Diğer mecralara göre internette yapılan reklamın maliyeti belirgin bir şekilde düşüktür. Ürün ve hizmetler internette tanıtıldığı zaman genellikle satışı da oradan yapıldığı için geri dönüş alma hızı çok yüksek oluyor. Geri dönüşler de reklâmların yayınlanmaya başlamasıyla birlikte başlıyor.

http://adwords.google.com adresine Google reklamlarınızı yayınlamaya başlamak için gidin ve hemen başlayın düğmesini tıklayın! Sistemi ilk kez deneyecekler olanlar sürüm seçiminde Başlangıç Sürümü’nü tercih ederlerse daha faydalı olacaktır.

İnternette Reklam Vermek Ne Kadar? Reklam Vermenin Maliyeti

İnternete reklam vermenin maliyeti, özellikle Google Adwords ve Facebook reklamları için size kalmış… Google Adwords ve Facebook reklamları için günlük limitler belirleyebilir, dilediğiniz gün kadar para ayıracabilirsiniz.

Örneğin reklam içine sadece 200 Tl harcamaya karar verdiniz. Günlük 20 Tl limit koyarak 10 günlük reklam yayınlayabilirsiniz. Sonuç olarak toplamda 200 TL harcayarak 10 gün boyunca reklamlarınız müşteriler ile buluşmuş olacaklardır…

Reklam verdiğiniz süre boyunca, sitenize gelenlerin ürün almamasından şikayetçi olursanız, anahtar kelime seçimlerinizi ve hedef kitlenizi yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Zaten bundan sonra SEM denilen Arama Motoru Pazarlaması ( Search Engine Marketing) kısmına giriyor. Bu konunun uzmanlarından yardım alabilir, veya internette bunla ilgili konulara göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.