iPhone Bilgisayar Bağlantısı Nasıl Yapılır?

 

iPhone telefonu bilgisayara bağlamak için gerekli adımlardan bahsetmek istiyoruz. Cep telefonunuzu bilgisayara bağlamak ve içindeki dosyalara ulaşmak istiyorsanız, bilgiler yazımızda…

 iPhone Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Birçok teknoloji meraklısı, cep bilgisayarlarına ve akıllı telefonlara geçiş yaparak sadece telefon numaralarını değil,her yerden erişmeye ihtiyaç duyacakları sayısız bilgiyi yanlarında taşımaya başladı. Bu tür bilgileri Apple’ın popüler telefonu iphone da taşımak konusunda oldukça başarılı bir aygıttır.

İphone’un 8 GB ve üzeri saklama alanı sunması, bunun yanı sıra müzik çalar olma özelliği, telefon rehberinden kullanıcıları için çok daha fazla şeyin yanlarında taşınması anlamına geliyor. Kişisel bilgisayarlarınızla düzenli bir şekilde senkroze ettiğiniz takdirde iphone, günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunu hemen her türlü bilgiyi dijital içeriği yanınızda taşımanıza ve istediğiniz zaman kullanmanıza olanak sunuyor.

Kullandığınız diğer bilgisayar ya da bilgisayarlarla veri alışverişini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri, akıllı telefonlar ve PDA’lar için hayati bir özelliktir. Okulunuz, eviniz ya da işyerindeki bilgisayarınızda bulunan bilgileri yanınızda sokaktayken taşımaya bir kez alışırsanız bir daha bırakmayabilirsiniz.

iPhone Telefonunuz ile Bilgisayar Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamda kullandığınız birçok dijital içerik türünü İphone’la depolayabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Ancak bilgisayardan telefonunuza içeriği aktarması konusu, Windows Mobile tabanlı taşınabilir cihazlardan, harici disklerden ve sıradan USB belleklerden biraz farklıdır. Veriyi İphone’nunuza aktarmak için Apple’ın iTunes yazılımını kullanmanız gerekir.  iTunes’u www.apple.com/itunes adresinden indirebilirsiniz. Aslında bilgisayarınızdaki müzik ve video benzeri içeriği iTunes düzenlemeye ve oynatmaya yarayan, internet radyolarına sizi bağlayan bir yazılımdır. Bu yazılımla müzik dinlemenin, çalma ve oynatma listeleri oluşturmanın yanı sıra iPhone’unuza veri aktarma işini de yapıyorsunuz.

iTunes Kısıtlamaları

Sisteminize bağlı bir aygıt olarak, iPhone masaüstünüzdeki Bilgisayarım simgesine çift tıkladığınızda görünse de maalesef harici bir disk şeklinde kullanılamıyor. Mesela bilgisayarınızda bulunan Mp3 dosyalarını sürükleyip bırakarak iPhone’nunuza gönderme şansına sahip değilsiniz. Ayrıca bir iphone sadece bir adet iTunes kütüphanesiyle eşitlenebiliyor.

Masaüstünüzde bulunan Bilgisayarım simgesine çift tıklayarak açtığınız bölümde iPhone’nunuzu sisteme bağlı bir aygıt olarak görürsünüz. iPhone simgesine tıklayınca telefonunuzla çektiğiniz resimlerin bulunduğu klasöre gidiyorsunuz.

Tek seferde bilgisayarınızla iPhone’nunuzdaki tüm veriyi eşitlemeye olanak verdiği gibi ayrı ayrı istediğiniz bölümleri de eşitleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.