Kahraman Seti Nedir? Kahraman Seti Nasıl Ayarlanır?

Vikings Clan Of Wars oyunundaki Kahraman Seti nedir, ne işe yarar? Kahraman Seti nasıl ve nereden ayarlanır? Kahraman seti neye göre ayarlanır? Kahraman setini yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Kahraman seti nasıl değiştirilir? Kahraman seti değiştirmek ücretli midir? İşte kahraman seti değiştirme hakkındaki yazımız:

Vikings Clan Of Wars Kahraman Seti Nedir? Kahraman Seti Neye Yarar?

Kahraman yetenekleri hakkındaki yazımızda belirttiğimiz gibi, kahraman farklı yetenekler ile donatılabilir. Kahramanınız bina yapmak için ideal özelliklerle donatılabilir, böylece en hızlı şekilde binalarınızı inşa edebilirsiniz. Veya bilgi öğrenme için kahramanızı ayarlarsınız, gerekli techizatları giyindirirsiniz, böylece bilgi öğrenme hızınız maksimuma çıkabilir. Dilerseniz eğitim için kahramanı ayarlarsınız, en hızlı şekilde asker eğitmeye başlarsınız.

Kahraman için saldırı, savunma ve istilacı saldırısı için de farklı özellikler ile donatılabilir. Kahraman yeteneklerini doğru ayarladığınızda savaşlardan daha az zaiyatla çıkmayı başarabilirsiniz.

Vikings Clan Of Wars Oyununda Kahraman Seti Neden Önemli?

Kahraman seti dediğimiz zaman, kahramanın özelliklerini kaydettiğimiz ve istediğimiz zaman geri getirebildiğimiz bir setten bahsediyoruz. Misal, bir gün kahraman yeteneklerini sıfırladınız ve kahramanı tamamen saldırı özellikleri ile donattınız. Techizatları buna göre seçtiniz… Bu özellikleri kaydetmek istediğinizde, kahraman seti imdadınıza yetişiyor. Bu seti örneğin Saldırı veya Savaş diye kaydedebilirsiniz.

Peki neden seti kaydetmek lazım? Diğer bir deyişle, neden kahraman yeteneklerini değiştirme ihtiyacı duyuyoruz? Kahraman sabit yeteneklerle durursa ne zararımız olur?

Oyuna başladıktan sonra hiç kahraman seti kısmına girmeden ilerlemiş iseniz, muhtemelen ortaya karışık, biraz inşaat, biraz üretim üzerine bir kahramanınız var demektir. Belki de savaş yönüne ağırlık verdiniz, üretim kısmınız yok veya çok zayıf…

Oyunda üretim kısmına tamamen ağırlık verdiğinizde, kendinize denk veya nüfuzu biraz fazla olan kimseyi savaşlarda yenemediğinizi göreceksiniz. Yenseniz bile çok büyük zaiyatlar veriyorsunuzdur. Yendiğiniz insanlar da büyük ihtimalle üretime ağırlık verip, savaş ve savunma yeteneklerini az geliştiren kişilerdir.

Kahramanı sadece kaynak üretimi veya saldırı için ayarladığınızda, inşaat yapma süreniz çok uzun sürecektir.

Kahraman yetenekleri size saldırıda, savunmada, inşaat veya bilgi yapma esnasında , hatta asker eğitirken çok büyük faydalar sağlayacaktır.  Oyunu bir bütün olarak oynadığınızda, yani klan savaşı ve krallık savaşlarında hem kaynak toplayıp, hem düşmanlara saldırıyorsanız, hem istilacı saldırısı yapıp, hem de nüfuz yükseltmeye çalışıyorsanız, sabit kahraman yetenekleri ile çok yavaş gelişim göstereceksiniz…

Oyunda örneğin savunma amacıyla Vaşak Seti dediğimiz , Vaşak istilacısından elde edilen maddelerle yapılan techizat setine sahip ve kahramanını savunma özelliklerine almış birisini, SALDIRI özellikleri fazla bir şekilde saldırmadan neredeyse yenmeniz imkansızdır. Savaşlar sırasında kasabanızda üretim yapmakla meşgul olmanız durumunda, yani üretim yetenekleri gelişmiş bir kahramanla çok büyük zaiyatlar vereceksiniz.

Vikings Clan Of Wars Oyununda Kahraman Seti Nasıl Ayarlanır?

Menüden Kahraman simgesine tıkladığınızda üstte sağ tarafta Kahraman Setleri kısmını göreceksiniz. Burada Kullanılmayan Yuva şeklinde yuvalar bulunuyor. Buradan bir yuvayı açmak isterseniz, hafıza puanına ihtiyacınız var. Hafıza puanı almak için iki yolunuz var. Ya hafıza puanı veren paralı bir paket almanız gerekiyor. Veya yuvanın üzerine tıkladığınızda kaç hafıza puanı için kaç altın harcamanız gerektiğiniz size söyleyecek… Örneğin 10.000 hazıfa puanı için 7.500 altın harcamanız gerekiyor. İlk 4-5 yuvayı açmak nispeten kolay, 6. ve yukarısı ise maliyetli… 4 yuva normalde işinizi görecektir.

Öğeler > Bonuslar > İkinci şans… Bu size kahraman yeteneklerini sıfırlamanız için gerekli… Kahraman yeteneklerini sıfırladığınızda, kahraman yeteneklerini yeniden dağıtmanız için her alanı tertemiz göreceksiniz. 

Üretim Seti yapalım. Üretim setinde, kahramanın yeteneklerini baştan sona kaynak üretimi için ayarlamak gerekiyor.

Kereste Üretimi 1-2-3, Yiyecek Üretimi 1-2-3, Gümüş Üretimi 1-2-3, Demir Üretimi 1-2-3, Taş Üretimi 1-2-3, Kaynak Üretimi 1-2 (tüm kaynakların üretimini birden arttırıyor)… Mümkün olduğunca ve ihtiyacımıza göre istediğimiz maddenin üretimine yükleniyoruz. İnşaat için taş ve keresteyi öne çıkarmak gerektiği halde, misal yakın dövüşçü üretmek için yiyecek ihtiyacınız had safhada olacak…

Daha karışık bir saldırı seti yapmak istiyoruz. Askerlerden özellikle Yakın Dövüşçü olanlara ağırlık veren bir savaş seti nasıl yapılır, kısaca anlatalım.

İnşaatçılık 1: 1/10

Öğrenme Hızı 1: 1/10

Tüm birliklerin Hücumu: 5/5

Eğitim Hızı 1: 3/15

Yakın Dövüşçü Hücumu 1: 15/15

 

Tam Sağlık 1: 15/15

Yakın Dövüşçü Hücumu 2: 35/35

 

Eğitim hızı 2: 5/35

Tam Sağlık 2: 50/50

Yakın Dövüşçü Savunması :50/50

Yakın Dövüşçü Sağlığı: 50/50

Düşman Birlik Savunması: 50/50

Düşman Birlik Sağlığı: 50/50

Tüm Birliklerin Hücumu: 25/25

Sefer Hızı: 20/50

Gelelim kahraman setimizi kaydetmeye… Kahraman Setleri kısmına gelin, kaydetmek istediğiniz yuvaya tıklayın. Burada aşağıda üç tuş göreceksiniz.

Sil – Etkinleştir- Değiştir

Değiştir tuşuna tıkladığınızda setiniz bu yuvaya kaydolmuş oluyor. Size oyun içinde 3-4-5 yuva lazım olacak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.