Kamu Personeli Alım İlanları Devlet Personel Başkanlığı Sitesinde Yayınlanacak

Kamu Personeli Alımı İlanları Tek Çatı Altına Toplanacak

Bu yazımızda birçok insanı yakından ilgilendiren kamu personeli alım ilanları hakkında bilgi vereceğiz. Yayınlanana bir genelgeyle artık kamu personeli alım ilanları tek çatı altında toplanacak. Bu genelgenin yayımlanma nedeni, personel alımlarının daha hızlı, daha kolay ve tek elden ulaşılabilecek olmasıdır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla genelge yayımlandı. Genelgenin adı, kamu personeli alımı ilanları genelgesidir.

Kamu personeli alımı ilanları genelgesi resmi gazetede yayınlanarak, kamuoyuna duyuruldu. Gazete, internet siteleri ve diğer çeşitli iletişim araçları aracılığıyla kamuoyuna duyuruldu.

Genelgenin resmi gazetede yer alması ile tüm kamu ve kuruluşların bu genelgenin yayınlandığı tarihten itibaren personel alımlarında bu genelge doğrultusunda hareket etmeleri istendi. Kararın yürürlüğe girmesi ile birlikte personel alımları da bu genelgeye uygun yapılacak.

Bu yeni genelge birçok kişiyi sevindirdi. Böylece personel alımları tek elden daha hızlı ve kolay olacak. Tüm kamu kurum ve kuruluşları tüm personel alımlarını Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinde yayınlayacak. Böylece ilanlar tek çatı altında toplanmış olacak. Memur ya da işçi tüm personel ilanları tek sitede yayınlanacak. Böylelikle personel alımları daha hızlı ve kolay olacak.

Personel alım ilanlarında ilgili kurum, bir tarih belirler ve bu tarihte ilan Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanır. İlanlar ilgili kurum tarafından en az beş gün önce Devlet Personel Başkanlığına gönderilecek. İlanın ne zaman yayımlanacağını ilgili kurum belirterek, personel alım ilanları Devlet Personel Başkanlığının sitesinde yayınlanır. İlgili kurum ilanın metninde ya da yayınlanma zamanın da bir değişiklik yapmak istediğinde Devlet Personel Başkanlığı ile görüşecektir.

Yeni kamupersoneli alım ları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.