LPGLi Araçların Kışın Çalıştırılması: Gazlı Arabalar Kışın Nasıl Kolay Çalıştırılır?

LPGli Araba Gazda Bırakılmışsa Nasıl Çalıştırılır?

Marşa basarken gaz pedalına dokunursanız büyük ihtimalle motor boğulacak ve bir süre çalışamayacaktır. Marşı çevirdikten sonra hafifçe gaz pedalına dokunursanız motorunuzun çalışması kolaylaşır.Karlı Havalarda Lpgli Araba Çalıştırmak

Aracınız marşta çalışır fakat geri istop ederse, gaz düğmesini ortaya alıp marşa basar ve hemen gaza geçerseniz, arabanızı boğulmasını engellemiş olursunuz.

Araçta benzin olmaması durumunda gazın beyin kısmına sıcak su ile ısıtılmış bez konularak aracın çalışması sağlanabilir. Gazın beyin bölümünün üzerine sıcak su dökülmesi, beyinin içerisinde bulunan diyaframı çatlatabilir.

Mümkünse Akşam Aracınızı Benzine Alıp Park Edin

LPG li araçlar sıcaklık sıfırın altına düşünce çalışması oldukça zorlaşır. Aracın soğuk havalarda park edilmeden 1,2 dakika önce benzine alınarak öyle bırakılması sabahları soğukta aracın kolayca çalışmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde soğuk havalarda aracın çalışması için dakikalarca uğraşmanız gerekebilir. Zahmetsiz bir şekilde kış aylarında aracın çalışması isteyenler aracın benzine alınarak bırakılması en önemli noktadır.

Akünüzün Yeni Olmasında Fayda Var

Aracın soğuk havalarda çalışmasını istiyorsak,  akünün tam şarjlı olmasıda fayda vardır. Çünkü defalarca marşa basmanız gerekebilir.  Aracın zaman zaman benzine alınması motor içinde olumlu bir harekettir.

Kışın arabanızı gazda kolay çalıştırmak için, gaz ayarının çok kısık olmaması gerekir. Kontak anahtarını çevirip, gaz lambasının yanmasını bekleyin ve kontağı kapatın. İkinci defa açıp, lamba yanınca geri kapatın. Üçüncü defa kontağı çevirin, gaz göstergesindeki lamba yandığı anda marşa basarsanız büyük ihtimalle arabanız gazda çalışacaktır.

araba çizimleri, lpg li araç kışın nasıl çalışır, araba cizimi nasil yapilir, kolay araba çizimleri, kolay araba çizimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.