Msn Space’e nasıl üye olurum (hesap açarım)?

” Msn Space’e nasıl üye olurum?” diyenler ve mreak edenler için güzel ve hoş bir yazı ;)

Space’imiz olması için ilk öncelikle spaces.msn.com adresine giriyoruz. Karşımızdaki yeşil butonlardan “Create your Space”i seçiyoruz. Sizden Msn hesabınızla giriş yapmanızı isteyecek. Hesabınız yoksa hemen bir msn hesabı alabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra karşımıza resimdeki gibi bir sayfa gelicek.

space

Resimdeki gibi, 1. seçeneğe (Type a title for your Space), Space’inizin için düşündüğünüz başlığı yazacaksınız. Bu seçeneği daha sonradan da değiştirebilirsiniz.

2.seçeneğe Space’inizin web adresini yazacaksınız. space.msn.com/yazdığınızisim ile ulaşabileceksiniz. “Check availability” diyerek seçtiğiniz ismin dolu olup olmadığını görebilirsiniz.

3. seçenekte ise kulanım koşulları bulunuyor. Okuyup-okumamak size kalmış. “I Accept the Spaces Service Agreement ” ın yanında bulunan kutucuğa tick atıyor ve “Create Your Space” diyoruz.

Eğer her şey tamamsa aşağıdaki gibi bir resim gelicek. Fakat yanlış ise hataları düzeltmeniz için aynı sayfaya dönecektir.

Şimdi karşınızda 2 seçenek var. 1.’si “Change Permission”, 2.si ise “Go to Your Space”;

Eğer “Change Permission” derseniz, Blog’unuzdaki bilgilerin kimler tarafından görülebileceğini belirliyorsunuz. Standart’ı “Messenger”dır. Messenger olursa sadece Msn Messenger’ınızda ki kişiler sizin bilgilerinizi görebilir. “Public” yaparsanız herkes sizin bilgilerinizi görebilir. “Custom” diyerek kimlerin görebileceğini kendiniz seçebilirsiniz.

”Go to Your Space” diyerek hemen Blog’unuza girebilirsiniz.

Hayırlı olsun, artık sizinde bir Msn Space’iniz var.

kaynak:http://www.pcnet.com.tr/ayyas/msn-spacee-nasil-uye-olurum/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.