PASSOLİG KART DEVRİ BAŞLADI

passolig kartPASSOLİG KART DEVRİ BAŞLADI

Futbolseverlerin dikkatine; 14 Nisan 2014 tarihinde itibaren futbol müsabakalarına PASSOLİG KART olmadan giremeyeceksiniz. Bu uygulama ile kâğıt bilet devride kapanmış oldu. Bu kartın öncelikle çıkış amacı, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu’nun kapsamında kişiye özel stadyuma girişi sağlamaktır. Bu kart ile ayrıca alışveriş ve ulaşım alanlarında kullanılabileceği, Türkiye Futbol Federasyonu tarafında bildirildi. Bu kart sayesinde stadyuma girişlerde ve bilet gişelerindeki uzun kuyrukların önüne geçilmiş olacak.

PASSOLİG KART NASIL ALINACAK?

Passolig kartı almak için “https: //www.passo.com.tr” adresine girilerek oradaki başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Foruma fotoğrafta yükleniyor. Ücret olarak 25 lira vize bedeli ödenecektir. Bu kartlar ile önümüzdeki sezonun sonuna kadar (2014–2015 sezonu) geçerli olacak.

Sporseverlerin kartlarını alabilmeleri için, başvuru formunu doldurup, fotoğraflarını yükleyip, ödemeyi gerçekleştirmeleri yeterli. Sonrasında  Passolig kartlar isteyene kurye ile adresine gönderildiği gibi, isteyene de stadyum gişeleri ya da belirli PTT şubelerinden teslim edilebilecek. www.passolig.com.tr adresindeki işlemin ardında passolig kartınız isterseniz kurye ile adresinize isterseniz stad gişeleri ve belirli PTT şubelerine gönderilmesini istetebilirsiniz.

Maç biletleri elektronik karta yüklenecek ve seyircinin gireceği kapı ve oturacağı koltuk belirli olacak. Maçın hangi stadyumda oynanacağı, oynanacağı tarih ve diğer bilgiler e-posta ve cep telefonuna mesaj olarak gönderilecek. Stadyumlarda bulunan el terminalleri aracılığı ile bilet bilgilerinin çıktısı alınabilecektir. Bu sayede stada girme yasağı olanları girmemesini imkân kalmayacaktır.

passolig nasıl cıkartırım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.