Şampiyonlar Liginde Tur Atlayan takımlar ve gecenin sonuçları

Gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselirken, 3. sırada tamamlayan takımlar ise UEFA Kupası’na 3. turdan katılmaya hak kazandılar.Bu gece yapılan maçlarda alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, yoluna Şampiyonlar ligi 2. turundan devam ederken, 3. olan takımlar UEFA’ya katıldı.

A Grubu mücadelelerinde Marsilya’yı deplasmanda 4-0 yenen Liverpool ve Beşiktaş’ı iki golle geçen Porto grupta ilk iki sırayı aldılar. Porto grup birincisi olarak, CSKA engelini aşması halinde Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri arasına girerken; Liverpool ikincilikte kaldı. Bu grupta üöüncü sırayı alan Marsilya ise yoluna Uefa Kupası’nda devam edecek.

B Grubu’nda ise gruptan çıkmayı garantileyen Chelsea, kendi sahasında Valencia’yla 0-0 berabere kalarak grup birinciliğini muhafaza ederken, Schalke de Rosenborg engelini 3-1’le aşarak ikinci tur şansı yakaladı. 7 puanla üçüncü sırada kalan Norveç takımı Rosenborg ise yoluna Uefa Kupası’nda devam edecek

C Grubu maçlarında ise kendi sahalarında kazanan iki takım, Real Madrid ve Olympiakos kolkola ikinci tura çıktı. Lazio’yu 3-1’le geçen Real Madrid grup lideri olurken, Olympiakos da W.Bremen’i 3-0’la şoka uğratarak ikinci sıraya yerleşti. Bu grupta üçüncü sırayı alan W.Bremen yoluna Uefa Kupası’nda devam edecek.
Şampiyonlar Ligi’nde D Grubu mücadelesi geçen hafta oynanan maçlarla sona ermiş ve bu grupta Milan lider, Celtic de ikinci olarak bir üst tura yükselmişti. Bu grupta Benfica da Uefa vizesi alan ekip olmuştu.

(E) Grubu:

G.Rangers-O.Lyon: 0-3
Barcelona-Stuttgart: 3-1

1. Barcelona 14
2. O.Lyon 10

3. G. Rangers 7
4. Stutgart 3

(F) Grubu:

AS Roma – Manchester United: 1-1
S.Lizbon- Dinamo Kiev: 3-0

1. M.United 16
2. Roma 11
3. Lizbon 7
4. D. Kiev 0

(G) Grubu:

Fenerbahçe – CSKA Moskova: 3-1
PSV Eindhoven-Inter: 0-1

1. Inter 15
2. F.Bahçe 11

3. PSV 7
4. CSKA 1

(H) Grubu:

Arsenal-Steaua Bükreş:2-1
Slavia Prag-Sevilla:0-3

1. Sevilla 15
2. Arsenal 13

3. S.Prag 5
4. S.Bükreş 1

anything

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.