Samsung Galaxy Tab: Tablet ve Cep Telefonu Özellikleri ve Fiyatı

Bu yazımızda Türkiye piyqasaına yeni adım atan Samsung Galaxy Tab hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ürün, dünya çapında yoğun bir ilgiyle karşışmış, piyasaya çıktığı zaman bir haftada dünya genelinde 700 bin adet satılmıştı.İşte Samsung Galaxy Tab ve özellikleri…

Samsung Galaxy Tab İşletim sistemi ve Özellikleri

İştelim sistemi: Android 2,2  Froyo

Ekran: 7 inçlik dokunmatik ekran

Ağırlık: 380 gram

Ebatlar: 190.1×120.45×11.98 mm

Kameralar: Görüntülü görüşme için 1.3 megapiksel dahili kamera-arka yüzünde ise 3.2 megapiksel kamera

Power SGX540 grafik yongası, 1 GHz Cortex A8 işlemci

Pil süresi: Tam şarjda 7 saat video izleyebilirsiniz Navigasyon özelliği:Google Maps’tan faydalanıyor

Hızlı internet bağlantısını destekliyor. Bu sayede Galaxy Tab ile 7.2 Mbps (HSDPA) ve 5.76 Mbps (HSUPA) hızında internete girebilmek mümkün. Samsung Galaxy Tab ile müzik dinlemek, e-kitap okumak, oyunlar oynamak, Google Maps’in navigasyon özelliğinden faydalanmak ve zengin Samsung market uygulamalarından yararlanmak mümkün.

iPad piyasaya çıktığında, sesli ve görüntülü konuşmaya imkan vermemesi yönünden eleştirilmişti. Ama Samsung Galaxy Tab, rakibi  iPad’in aksine sesli ve görüntülü konuşma yapılabilen ‘mobil telefon’ özelliğine sahip.

Ürünün boyutu itibari ile tek elle tutulabiliyor oluşu, ceket ve jean cebine sığabiliyor oluşu mobil kullanıcılar için göz alıcı özellikler.

HD kalitesindeki 600×1024 çözünürlüklü 7 inçlik ekranı sayesinde film izlemek ayrı bir zevk haline geliyor. 7 inçlik ekran size küçük geldi ise cihazın kutusunun içinden çıkan HDMI kablosu ile televizyona ve projeksiyon cihazlarına ve kusursuz görüntü aktarımı yapabilirsiniz.

Cihaz 16 Gb dahili hafıza ile geliyor ancak 32GB’a kadar desteklenen microSD kart çözümü sunuyor.

Üç boyutlu hareket algılayıcı sensörleri ile donatılan Galaxy Tab, ARM’ın 1 GHz’lik Cortex A8 işlemcisini kullanıyor.

Ekran klavyesini kullanmakta zorlananlar için geliştirilen ‘Klavye aparatı’ sayesinde alışkanlıklarınızla yenilikler arasında yumuşak bir geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Tab Eksileri:

Bu göz alıcı ürünün en büyük eksikliği Android işletim sistemi ile çalışıyor olmasına rağmen Google Android Market uygulamalarından henüz yararlanamıyor oluşu. Yüz binlerce uygulamanın bulunduğu Android market yerine Samsung Apps’teki yaklaşık 3 bin uygulama ve Turkcell’in android için geliştirdiği uygulamalarla yetinmek gerekecek.

Sesli ve görüntülü mobil telefon özelliği yüzünden fiyatı biraz yüksek.

Samsung Galaxy Tab fiyatı ne kadar?

Ürün Turkcell ve zincir teknoloji marketler tarafından satışa sunulacak. Turkcel’in 24 aylık kontratlı tarifesi ile satın almak isteyenler 24 ay 99 lira ödeyecek. Bu pakette 1 Gb’lik internet ve geceleri sınırsız konuşma ve mesajlaşma dâhil.

Ürünü kontratsız olarak almak isteyenler 1,699 lira ödeyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.