Selfie nedir? Selfie nasıl çekilir?

s Selfie nedir? Selfie nasıl çekilir?

Son zamanlarda sıklıkla selfie ismini duyar olduk. Selfie pozu sosyal medyada giderek yayılıyor. İnternette tam bir selfie modası esiyor. İnsanlar selfie fotoğraflar çekerek bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor. Peki, selfie nedir? Selfie pozu nasıl çekilir?

2013 yılında, yılın kelimesi olarak selfie seçilmiştir. Selfie İngilizce sözlüğüne eklenen bir kelimedir. Yılın kelimesi olarak seçilen selfienin anlamı, bir kişinin fotoğraf makinesiyle ya da telefonuyla kendi fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaşması anlamına gelmektedir. Selfie pozu kişinin kendi resmini çekerek sosyal medya da paylaşmasıdır.

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza her gün bir yenilik giriyor. Gün geçmiyor ki yeni bir çılgınlık olmasın. Son zamanların çılgınlığı ise selfie. Kişi telefonu ile değişik pozlar vererek kendi fotoğrafını çekiyor ve bu fotoğrafları sosyal medyaya yükleyerek paylaşıyor. İlk olarak gençler arasında moda haline gelen selfie, son zamanlarda küçük büyük herkesin hayatında bir yer edindi. Kısaca selfie modasına uymayan yok desek abartmayız.

Selfienin bu kadar hızlı yayılacağını kimse tahmin edemezdi. Genellikle twitter, facebook ya da ınstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde Selfie fotoğraflar paylaşılıyor. Selfie pozu ayna karşısında ya da gündelik hayatta ki anlardan çekilerek oluşturuluyor.

anything, selfie nasıl çekilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.