Sürücüsüz Araba Audi RS7, 240 Km/s Hıza Ulaştı

Sürücüsüz arabalar üzerine deneme yapan Audi, rs7 modeli ile saatte 240 km hıza ulaşmayı başardı. İşte hızlı sürücüsüz araba RS7:

Sürücüsüz Araba Audi RS7

Sürücüsüz arabalar, diğer adıyla otonom arabalar, içinde sürücü olmadan teknoloji sayesinde yolda seyreden arabalar olarak adlandırılabilir.  Google’nin sürücüsüz arabasından sonra pek çok deneme yapıldı. Audi sadece sürücüsüz araba geliştirmekle kalmadı, sürücüsüz arabanın da hızlı gidebileceğini test etti ve kanıtladı.

Hockenheimring pistine çıkan Audi RS7, 240 km/s hıza ulaşmayı başardı ve kendi alanında rekor kırdı. Arabanın özelliklerine de dilerseniz göz atalım:

audi-rs7

560 HP güce sahip olan Audi RS7, sürücü olmadan, uzaktan kontrol edilerek 240 km hıza ulaştı. 8 kademeli otomatik şanzımana sahip ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile ilerleyen RS7, sürekli olarak yüksek frekanslı GPS verilerini topluyor ve yolunu buluyor. Ayrıca aracın etrafında 30 adet 3 boyutlu kamera var ve bu kameralar sürekli yolu izleyerek aracın yol bulmasını sağlıyorlar.

Sürücüsüz arabaların yol bulması alanında epey ilerleme kaydeden Audi, bu testler sayesinde önemli verilerin elde edildiğini belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.