UHD Tv Nedir? UHD TV Modelleri

UHD içerik 2014 yılında beklendiği gibi artmaya ve UHD TV fiyatları da düşmeye başladı. Bu sene bunun yanında TV’ler bize yeni bir konsepti de tanıtıyor, bu da kavili TV. Ayrıca yalnızca daha önce tablet ve akıllı ceplerde gördüğümüz WebOS ve Android işleim sistemleri, TV’lere gelmeye hazıtrlanıyor.
3D ve hareket ile kontrol bakımından TV’ler gelişme sağlasa da şu sıralar görünüşe bakılırsa bunlar firmaların odak noktası değil.

Dev UHD TV’ler: 2014’te Samsung ve LG 110 inç’lik UHD TV’ler şimdiye kadar ki en büyük UHD TV’lerini çıkarıyor. Çinli TCL gibi daha az bilinen firmalar da üç metre gibi boyutlarda ekranlara sahip TV’ler üretiyor. Tüm büyük TV üreticilerinin bunun yanı sıra 85, 65 ve 55 inçlik UHD TV modelleri var. 39’dan 46 inç’e kadar daha küçük modellerde önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak.
Daha Fazla UHD İçerik: Ona yetişebilecek bir içerik olmazsa bir UHD TV pek bir şey ifade etmiyor. Şimdiye kadar çok sınırlı sayıda olan 3.840×2.160 çözünürlüklü UHD içerikler, bu sene Netflix’te yaygınlaşacak, ayrıca internette de genel olarak 4K (UHD) içeriğin artması bekleniyor. Blu-ray Disc Associatiın (BDA) da boş durmuyor ve Blu-ray disk formatının UHD içeriği destekleyen bir sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Havadan UHD yayınlarının ise başlayacağı zaman belirsiz.
uhd-tv modelleriDüşen Fiyatlar: Pahalı zamanında UHD TV’yi almış olan kullanıcılar açısından düşünülüğünde bugünlerde yaşanan fiyat düşüşleri sinir bozucu gelecektir. Samsun, LG ve Sony, üst uç TV’lerini orijinal çıkış fiyatının neredeyse yarı fiyatına satıyor. UHD piyasasına dahil olan Çinli firmaların TV’lerinde de birçok hesaplı seçenek var. Fakat dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü bunlar UHD TV diye geçse de, 3.840 x 2.160 çözünürlüğe sahip olsa da, bu içeriği TV’nin donanımı doğal (native) olarak oynatacak kapasiteye sahip olmayabiliyor. Bizce biraz daha para biriktirip daha güvenebileceğiniz bir markanın ürününü satın almanızda fayda olacaktır.

araba modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.