UNUTKANLIĞA İYİ GELEN BESİNLER NELERDİR?

Unutkanlığa iyi gelen besinler nelerdir?

Bu yazımızda unutkanlık hakkında bilgi vereceğiz. Unutkanlığa ne iyi gelir? Unutkanlık nasıl önlenir? Unutkanlığa iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi?

Unutkanlık her insanda olabilecek bir durumdur? Özellikle bazı dönemlerde insanlar unutkanlıktan çok şikâyet eder. Son zamanlarda ise unutkanlık, herkesin ortak sorunu oldu. Stres, yoğun iş temposu, yetersiz beslenme, zihinsel yorgunluk ve unutkanlığa iyi gelen vitaminlerin eksikliği gibi nedenlerle unutkanlık olabilir. Önemli olan unutkanlığın kişinin günlük yaşamını etkilememesidir. Kişinin günlük yaşam performansını etkileyen unutkanlıklar ciddiye alınmalı ve mutlaka tedavi edilmelidir.

Önemsenmeyen unutkanlıklar ileri de ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. B12, omega 3, E ve C vitaminleri ve folikasit unutkanlığın giderilmesi için faydalıdır. Ayrıca bazı besinler unutkanlığın giderilmesinde oldukça faydalıdır. Peki, unutkanlığa iyi gelen besinler nelerdir?

Soğan; C vitamini deposu olan soğan, zihinsel yorgunluğa iyi gelir. Kanı temizler ve mikroplara karşı direnci artırır. Soğan unutkanlığa iyi gelen besinlerin başında gelir.

Üzüm: unutkanlığa karşı etkili olan üzüm, her gün bir tane yenmelidir. Özellikle kuru üzüm unutkanlık için faydalıdır.

 

Ceviz: hafızayı canlı tutmada ceviz muhteşem bir besindir. Konsantrasyon güçlüğü için ceviz etkilidir. Ceviz beyin için çok faydalıdır. Şekli itibariyle ceviz, beyine benzemektedir. Bu nedenle bol miktarda ceviz tüketilmesi gerekmektedir.

 

Buğday; dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluklarında buğday oldukça faydalıdır. İçerisinde ki E vitamini, hücrelerin yenilenmesinde etkilidir. Ayrıca buğday birçok mineral içerir.

 

Kereviz; her bir besinin faydası ayrıdır ve besinler insan yaşamı için çok önemli mineral ve vitamin içermektedir. Bu faydalı besinlerin birisi de kerevizdir. Unutkanlık ve sinir yorgunluğu için kereviz mucizevî bir besindir. İdrar sökücü özelliği vardır. Yüksek tansiyon ve şekere faydalıdır. Böbrek taşı ve kumlarının düşürülmesine yardım eden kereviz, karaciğeri temizler.

 

Karanfil; karanfil çayı hafızayı güçlendirir. Zihni açar ve unutkanlığı giderir. Ayrıca kalp çarpıntısına da iyi gelir.

 

Ahududu; zihinsel yorgunluk için faydalıdır. İnsana zindelik verir. Bu yüzden ahududu bolca tüketilmesi gereken bir meyvedir.

 

 

 

 

anything, en cok sınır ve unutkanlıga ıyı gelen bitki veya meyve hangsdr, odaklanmada en iyi besinler nelerdir, unutkaniğa iyi gelenyiyecekler, UNUTKANLIĞA İYİ GELEN BESİNLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.