Uydu ANTENİ AYARLARI Nasıl Değiştirilir?

Uydu anteni ayarları nasıl değiştirilir? Anten frekans ayarlarını otomatik ayarlamak için ne yapmalıyım? Uydu anteni yeni frekans ayarı nasıl yapılır? Yeni uydu ayarı nasıl yapılacak? Uydu anteni ayarlarımı değiştirmek istiyorum. Uydu anteni ayarı değiştirilmesi. Türksat prom kanalından uydu ayarlaması. Çanak anten, uydu anteni yeni frekans ve yeni kanal ayarlaması nasıl yapılacak? Frekans değişikliği işlemi nasıl yapılacak? Antenimin konum ayarlarını değiştirmek zorunda mıyım? Uzaktan kumanda yardımı ile yeni uydu frekans ayarlarını değiştirme yöntemi nedir?

AYARLAR NASIL DEĞiŞTiRiLiR?

Frekans değişikliği işlemi için çanak anten ayarı gerekmediği için anteninizin konum ayarıyla oynamayınız. İzleyicilerin TÜRKSAT üzerinden televizyon izleyebilmesi için otomatik tarama işleminin TÜRKSAT prom kanalından yapılması gerekiyor.

1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ‘Menü’ veya ‘ setup ‘ yazan düğmeye basınız .

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘Kanal Arama’, ‘Kanal Ekleme” gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla “Ok”a basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘Alış Frekansı’ ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ‘12731 ‘ değerini girin.

4- Yine aynı pencerede ‘Sembol Oranı’ olacaktır. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip ‘3333’ rakamını girin.

5- Yine aynı pencerede bulunan ‘POL’ şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘V ‘ ya da ‘Dikey’ olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘3 / 4’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır.

7- Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. (Bugün)

anything

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.