Word Arkaplan Resmi Nasıl Eklenir?

word-dersiMicrosoft Word 2003- 2007 için arkaplana resim eklemek için ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Wordde arkaplan resmi nasıl eklenir? Resmin üstüne yazı nasıl yazılır?

Word Arkaplan Resmi Nasıl Eklenir?

Bunun için bir kaç yöntem var. Sırasıyla onlardan bahsedelim.

1- İlk yöntemimiz normal resim ekleme yöntemi. EKLE> RESİM menüsünden istediğimiz resim Word sayfasına eklenir. Sonra resmin üstüne sağ tıklanır. METİN KAYDIRMA > METNİN ARKASINA  tıklanır. Böylece resmin üzerine yazı yazmanız mümkün hale gelir. Resmin boyutu uygun ise, arkaplan resmini de bu yöntemle sayfaya yerleştirmiş olursunuz.

2- Word için arkaplan resmi için filigran menüsü özel olarak eklidir. SAYFA DÜZENİ > FİLİGRAN tıklanır. Gelen pencerede ÖZEL FİLİGRAN > RESİM FİLİGRANI > RESİM SEÇ ile istenilen resim seçilir. Resmin boyunu ÖLÇEK kısmından ayarlayabilirsiniz. Resmin saydam olmasını istemiyorsanız SİLEREK GEÇ kısmındaki Tick işaretini kaldırın.

3- Word için arkaplana istediğiniz resmi koymanın diğer bir yolu da SAYFA RENGİ > DOLGU EFEKTLERİ > RESİM sekmesini kullanmak. Resminiz uygun boyutta ise çok güzel sonuç alabilirsiniz.

microsoft world arkaplana resim koyma, samsung ays in meni arkasina nasil resim koyulur, word arka plan resmini nasıl, WORD ARKAPLAN, word da resme metin nasıl eklenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.