Yaşa Göre Kremler ve Krem Seçimi

Cilt bakımı için yaşınıza uygun ürünler kullanmanız çok önemlidir. Yaşınıza ve cilt tipinize uygun olmayan bilinçsiz seçilmiş kremler cildinize zarar verebilir. Hangi kozmetik krem ve ürünlerin hangi yaş grubu için kullanılması gerektiğine dair birkaç bilgiyi sizler için hazırladık.

Yaşa Göre Kremler ve Yaşa Göre Krem Seçimi

Cildinizin neye ihtiyacını olduğunu bilmek ve yaş grubunuza uygun ürünler kullanmak cilt bakımının en önemli noktalarından biridir.

15-20’li yaşlar

Genç kızların cilt yağlanmasının en sık görüldüğü ergenlik dönemlerinde hafif ve jel formüllü olan nemlendirici tercih etmesinde yarar vardır. Cildinize, jel formüllü hafif kremler hem nem verecek hem de parlamasını önleyecektir.

25-30’lu yaşlar

Özellikle göz çevresinde 25 yaşından itibaren yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Bu yaşlardan itibaren bu nedenle göz çevresi için kullanın. Cilt enerjisini 30’lu yaşlarda kaybetmeye başlayacağı için enerji verecek, antioksidan içeriğine sahip ürünleri seçin. Cildin kurumasını önlemek için nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Akşam yatmadan makyajını temizlemeniz gerektiğini unutmayın.

40-50’li yaşlar

Sıkılık ve dolgunluk kaybı, hormonların etkisi ile lekelenmeler ve gittikçe derinleşen kırışıklıklar bu yaş aralığında ortaya çıkar. Cilt yüzeyini yenileyen ve sıkılık kaybını önleyen toparlayıcı kremler kullanılabilir.

40 yaş ve üzerinde anti-aging kremler çok önemlidir. Ayrıca kırışıklık karşıtı kremler, kırışıklık doldurucu kremler, kolajen tamamlayıcılar gibi cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.