Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Neler Yapmalı? Yaşlanma Karşıtı Bitkiler

Yaşlanmayı geciktirmek için yapılabilecek şeylerden birisi de yaşlanma karşıtı bitkilerden faydalanmaktır. Sizlere yaşlanmayı geciktirici bitkiler ve kullanımlarından bahsetmek istiyoruz.

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Neler Yapmalı?

Yaşlanmayı geciktirmek için 35 yaşında sonra özellikle şeker tüketimini azaltmalı, stresten uzak durmaya çalışmalı, yağlı gıdalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Egzersiz ve spor yapmak sizin yaşlanmayı önlemek için yapmanız gereken şeylerin başında geliyor… Bir de yaşlanmayı önleyen bitkileri menülerinize katmayı denemelisiniz.

Yaşlanma Karşıtı Bitkiler Nelerdir?

Keten tohumu: İçeceğinize ilave edeceğiniz 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu omega 3 yağ asitleri ve tekli doymamış yağlar kazandıracaktır. Cildinizi, kalbinizi ve beyninizi bu yağlar sağlıklı kılar ve korur.

Nar: İçerisinde kırışıklık önleyici maddeler olan nar, yaşlanma önleyici bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir…

Avakado: E vitamini deposu olan Avakado, aynı zamanda ödem önleyici özelliğe de sahiptir.

Acai tozu: İçeceğinize bir çay kaşığı acai tozunu ekleyerek antioksidan alımınızı arttırabilirsiniz.

Yağsız yoğurt: Protein tozunun yerine yağsız yoğurt kullanılabilir. Ayrıca içerdiği A vitamini cildinizi sağlıklı kılarak kırışıklıkları önler.

Chia tohumu: İçeriğinde bulunan omega 3 ve B vitamini chia tohumunu ilave etmek için iyi nedenlerdir. Ayrıca protein, demir ve lif açısından da zengin olan chia tohumu uzun süre sizi tok tutar. İçeceğinize 1 çay kaşığı chia tohumunu katmanız yeterli olacaktır.

Ispanak: En iyi yaşlanma karşıtı besinlerden biri ıspanaktır. Tadı olmadığından da içtiğinizi fark bile etmeyeceksiniz.

Çilek, böğürtlen, ahududu, yaban mersini: Yaşlanma karşıtı ve düşük glisemik indeksli bu meyveler C vitamini ve antioksidan içerirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.