Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır? Yoğurt Maskesi Tarifleri

yogurt-maskesiYoğurt doğal güzellik için tavsiye edilen besinlerin başında geliyor… Vücuda oldukça faydalı olduğu gibi, cilt bakımı için de yoğurttan faydalanabilirsiniz. Sizler için evde kolayca yapılabilecek yoğurt maskelerinden bahsetmek istiyoruz:

Cildi Beyazlatmak İçin Yoğurt Maskesi Tarifi: Yoğurdun cilt için hem  canlandırıcı, hem beyazlatıcı özelliği vardır. Yüzünüz ya da cildinizin herhangi bölgesinde kararma varsa yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz. Koyu halkalar üzerine yatmadan önce ince bir tabaka halinde uygulayın. Sonuç sizin istediğiniz gibi olana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Cildinizdeki güneş ya da doğum lekeleri için Yoğurt Maskesi Tarifi:  bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı limon suyunu karıştırıp lekelerin üzerine sürün ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. Hiçbir zararı yoktur, dilediğiniz süre boyunca uygulayabilirsiniz.

Canlılık Verici, Cildi Canlandıran Yoğurt Maskesi Tarifi: Cildiniz solgun, yorgun görünüyorsa ve makyaj yapmadan da canlı bir cilt istiyorsanız; zeytinyağlı yoğurt maskesi tam da size göre. Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini cildin beslenmesini sağlar. Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp cildinize sürün ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi de istediğiniz süre uygulayabilirsiniz.

Cildi Sıkılaştırmak İçin Yoğurt Maskesi: Cildinizin daha gergin görünmesi için, bal, muz ve yoğurttan oluşan bir maske yeterli gelecektir. Yarım muzu çatalla ezerek, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı balla karıştırıp, yüz ve boyun bölgenize uygulayın. 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz süre boyunca uygulayabilirsiniz, hiçbir zararı yoktur.

Cildi Pürüzsüzleştirmek İçin Yoğurt Maskesi: organik yoğurda papatyayı eklediğinizde, faydalı olacak birçok karışım elde edebilirsiniz. İki yemek kaşığı yoğurta yarım çay kaşığı papatya yağı ilave edin. 15 dakika bekletin ve sonrasında soğuk suyla durulayın. Bumaske ipeksi ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır. İstediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

deepweb de yoğurt

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.